Klasa 1a z wizytą w biblitece

2 grudnia 2022r. uczniowie klasy 1a wybrali się do Biblioteki Publicznej Gminy Godziesze Wielkie.

Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem. Ważnym punktem spotkania było Pasowanie uczniów na czytelników i otrzymanie kart bibliotecznych. Pani bibliotekarka z tej okazji wręczyła dzieciom zakładki do książek - własnoręcznie zrobione, z pamiątkowym wpisem. Uczniowie również przekazali do biblioteki prezent –wykonane rysunki z postaciami z bajek oraz ozdobę „Bajkowe postacie” do kącika czytelniczego. Prace z pewnością zachęcą innych, małych czytelników do sięgnięcia po bajki i poznanie ich bohaterów.