Wszyscy Państwo mają pełny i bezpłatny dostęp do e-dziennika
(poprzez przeglądarkę).
prosimy o zgłoszenie problemu do nauczyciela informatyki naszej szkoły.

Przygotowywany jest dla wszystkich uczniów
i nauczycieli
bezpłatny pakiet Office365.
Nazwa użytkownika:
jest ona również adresem poczty e-mail

Witamy na łamach serwisu internetowego
Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zespole Szkół nr 1
w Godzieszach Wielkich

Niniejsza strona jest oficjalną stroną dla uczniów, rodziców i nauczycieli nowej 8 klasowej Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum.

W aktualnościach

List Ministra Edukacji Narodowej
Gratulacje dla sportowców!
Rocznica Uchwalenia Kostytucji
List Ministra Edukacji Narodowej

Szanowni Rodzice i Opiekunowie Uczniów klas VII szkoły podstawowej
oraz klas II gimnazjum,

wdrażanie kolejnych etapów reformy edukacji wiąże się z naturalnymi i zrozumiałymi pytaniami oraz wątpliwościami. Jedną z takich kwestii jest organizacja naboru na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych. Wówczas o przyjęcie będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz ostatniej klasy gimnazjum.

Pragnę przypomnieć, że postępowania rekrutacyjne dla tych dwóch grup uczniów zostaną przeprowadzone oddzielnie, według odrębnych kryteriów rekrutacyjnych. Jednocześnie podkreślam, że absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów nie będą rywalizowali ze sobą o te same miejsca. Będą oni ubiegać się o przyjęcie do innych typów szkół.

Uczniowie kończący VIII klasę szkoły podstawowej mogą zostać przyjęci do 4-letniego liceum ogólnokształcącego, 5-letniego technikum lub 3-letniej branżowej szkoły I stopnia. Z kolei absolwenci ostatniej klasy gimnazjum mogą ubiegać się o miejsce w 3-letnim liceum ogólnokształcącym, 4-letnim technikum lub w 3-letniej branżowej szkole I stopnia. Pragnę podkreślić, że obie te grupy będą realizowały odrębne programy nauczania.

Szkoły i samorządy przygotowują się do przyjęcia od 1 września 2019 r. większej liczby kandydatów. Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, zwiększenie liczby klas I nie spowoduje istotnych problemów związanych z zapewnieniem odpowiedniej liczby
sal lekcyjnych.

Przypomnę również, że postępowanie rekrutacyjne będzie obejmowało m.in. następujące kryteria:

• wyniki egzaminu ósmoklasisty albo egzaminu gimnazjalnego,
  • oceny (na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum) z języka polskiego i z trzech obowiązkowych zajęć edukacyjnych ustalonych przez dyrektora szkoły przeprowadzającego rekrutację,
  • świadectwo ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum
    z wyróżnieniem,
  • szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum.

W przypadku dodatkowych wątpliwości do Państwa dyspozycji pozostają dyrektorzy szkół i kuratorzy oświaty. Od 1 września br. we wszystkich kuratoriach zostaną utworzone punkty informacyjno-konsultacyjne, w których rodzice uczniów obecnych klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum uzyskają informacje dotyczące postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2019/2020. Ponadto od początku września 2018 r. pytania związane z naborem będzie można kierować na adres mailowy: rekrutacja@men.gov.pl.

Ustalenie sieci publicznych szkół ponadpodstawowych pozostaje po stronie samorządów. Odbywa się ono po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratora oświaty. Ministerstwo Edukacji Narodowej deklaruje pełne wsparcie i gotowość współpracy z samorządami. Zapewniam, że szkoły będą przygotowane na przyjęcie uczniów w roku szkolnym 2019/2020. Mam nadzieję, że ich oferta edukacyjna spełni oczekiwania zarówno absolwentów szkół podstawowych, jak i gimnazjów.

Anna Zalewska

Minister Edukacji Narodowej

List MEN - PDF

Gratulacje dla sportowców!

Czworo uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Godzieszach Wielkich w dniu 10 maja 2018 r. gościło w budynku Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Do tego znamienitego budynku zaprowadziły ich  wysokie osiągnięcia sportowe w dziedzinie kolarstwa i kickboxingu.

Szczęśliwcy, którzy mocno i z sukcesami trenowali, otrzymali  Stypendium Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala.

1. Martyna Skowrońska
  2. Filip Piguła
  3. Piotr Maślak
  4. Kacper Ziętek

Całe Grono Pedagogiczne serdecznie Wam gratuluje pracowitości i wytrwałości sportowej oraz umiejętności łączenia edukacji ze sportem. Brawo!

Fotorelacja z gali wręczania stypendium na stronie Starostwa Powiatowego w Kaliszu

Rocznica Uchwalenia Kostytucji

30 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Godzieszach Wielkich odbyła się uroczysta akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja: Opowiedz nam, nasza Ojczyzno…, przygotowana przez uczniowie  klas II i III gimnazjum pod kierunkiem pani  B. Górskiej-Giczewskiej oraz  D. Chabelskaiej-Kubta.

Całość obchodów uświetnił chór szkolny pod opieką pani Izabeli Woszczek. W uroczystości wzięła udział cała społeczność uczniowska oraz zaproszeni goście- przedstawiciele Urzędu Gminy w Godzieszach Wielkich.  Zwieńczeniem spotkania był polonez, który przygotowali  i zaprezentowali  uczniowie klas III pod opieką wychowawców .

Fotorelacja z uroczystości w Stefie mediów

Nasz udział w programach

Archiwalna wersja serwisu Szkoły Podstawowej

Archiwalna wersja serwisu Publicznego Gimnazjum