Milionerzy w szkole

Dnia 9 listopada w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po akademii i odśpiewaniu hymnu (więcej o tym wydarzeniu w artykule Rekord dla Niepodległej) nadszedł czas na trochę rozrywki. Zorganizowany został turniej Milionerzy.

Uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy wiekowe, tak aby każdy miał szanse na udział w zabawie. Przygotowane zestawy pytań o różnym stopniu trudności (nawiązujące również do historii naszej ojczyzny), żądni zwycięstwa gracze, elokwentny prowadzący i oczywiście wartościowe nagrody spowodowały, że gra cieszyła się dużym zainteresowania i była źródłem radości społeczności szkolnej. Organizatorzy postarali się wiernie odtworzyć scenografię i muzykę wzorując się na oryginalnej wersji, którą podpatrzyli w czasie pobytu na planie podczas nagrania 31-33 odcinka (więcej w archiwalnym artykule oraz foto). Były również i koła ratunkowe: pytanie do publiczności, telefon do przyjaciela oraz 50:50 - każde z nich okazało się pomocne dla uczestników.