Wycieczka klas II i III do "Ceramilandii"

Czerwiec to tradycyjnie czas szkolnych wycieczek.

W tym roku uczniowie klas II i III pojechali do „ Ceramilandii”- krainy nauki, zabawy i rozrywki.  Program wycieczki obejmował zwiedzanie wystawy ceramiki - ekspozycji produktów zakładu ceramicznego wytworzonych w okresie 25 lat działalności firmy. Uczniowie poznali technologię produkcji ceramiki, zapoznali się z surowcami, sposobem formowania masy, wypalaniem ceramiki i techniką dekoracji. Wzięli także czynny udział w warsztatach ceramicznych , które polegały na dekorowaniu ceramiki. Każde dziecko otrzymało gotowe, wypalone wzory do samodzielnej dekoracji, a ozdobione figurki każdy zabrał do domu. Na koniec zajęć wszyscy otrzymali dyplomy „Młodego Ceramika”
Uczniowie spędzili również niezapomniane chwile w parku rozrywki, znajdującym się na terenie obiektu Ceramilandii. Korzystali z trampolin, kolejek, karuzeli, zjeżdżalni, labiryntów i wielu innych urządzeń. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do domu.