Majowe święta

Tradycją każdej szkoły jest wychowanie do wartości, a jednym ze sposobów są uroczystości przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli.

Także w tym roku uczniowie klas IV-VIII przygotowali montaż słowno-muzyczny oraz prezentację przypominającą znaczenie i wartość Konstytucji 3 Maja, znaczenie i symbolikę flagi narodowej. Uświadomili także Wszystkim obecnym, jaką ważną rolę we współczesnym świecie pełni solidarność narodowa i jakie oblicze ma współczesny patriotyzm.

Na podkreślenie i pochwałę zasługuje postawa Wszystkich uczniów naszej szkoły zadumanych historią  Ojczyzny, walką o jej niepodległość. Wyszukali i zaprezentowali teksty literackie, pieśni oraz dzieła malarskie.

Był to także czas na podkreślenie ostatnich sukcesów naszych uczniów: Zofii Strzelec finalistki kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z historii oraz  2 zespołów z naszej szkoły biorących udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego, które zakwalifikowały się do etapu finałowego w kategorii miniboty i raptory. Za sukcesem stoją następujący uczniowie: Oliwier Knop, Marcel Juszczak, Michał Jangas, Zofia Strzelec, Nikodem Adamek, Szymon Jangas, Nikodem Sieciarek.

Gratulujemy nauczycielom Pani Agnieszce Bałch oraz Agnieszce Dyonizy, które zmotywowały uczniów do dodatkowej pracy

Fotorelacja tutaj: