PL 627611083; 627611949

 ks. Kordeckiego 8; 62-872 Godziesze Małe

Majowe święta

Tradycją każdej szkoły jest wychowanie do wartości, a jednym ze sposobów są uroczystości przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli.

Także w tym roku uczniowie klas IV-VIII przygotowali montaż słowno-muzyczny oraz prezentację przypominającą znaczenie i wartość Konstytucji 3 Maja, znaczenie i symbolikę flagi narodowej. Uświadomili także Wszystkim obecnym, jaką ważną rolę we współczesnym świecie pełni solidarność narodowa i jakie oblicze ma współczesny patriotyzm.

Na podkreślenie i pochwałę zasługuje postawa Wszystkich uczniów naszej szkoły zadumanych historią  Ojczyzny, walką o jej niepodległość. Wyszukali i zaprezentowali teksty literackie, pieśni oraz dzieła malarskie.

Był to także czas na podkreślenie ostatnich sukcesów naszych uczniów: Zofii Strzelec finalistki kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z historii oraz  2 zespołów z naszej szkoły biorących udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego, które zakwalifikowały się do etapu finałowego w kategorii miniboty i raptory. Za sukcesem stoją następujący uczniowie: Oliwier Knop, Marcel Juszczak, Michał Jangas, Zofia Strzelec, Nikodem Adamek, Szymon Jangas, Nikodem Sieciarek.

Gratulujemy nauczycielom Pani Agnieszce Bałch oraz Agnieszce Dyonizy, które zmotywowały uczniów do dodatkowej pracy


Fotorelacja tutaj: 

Oś czasu

17 czerwca 2022 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patronki - Marii Konopnickiej. Z tej okazji uczniowie klas IV-VIII przystąpili do realizacji projektu, którego głównym celem było  poszerzanie wiedzy o pisarce i jej twórczości oraz wzbogacenie wiedzy o Kaliszu i miejscach związanych z autorką.


Aktualności    94    Czytaj dalej...

Przez około pół roku Zosia Strzelec z klasy 7b rozwiązywała co tydzień zadanie matematyczne w ramach konkursu Internetowa Liga Łamigłówkowa organizowanego przez Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej.


Aktualności    103    Czytaj dalej...

31 maja odbyły się ostatnie zajęcia Koła Informatycznego klas czwartych, które prowadzone były
w ramach Grantu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Na zajęciach uczniowie poznawali język programowania Scratch, a także konstruowali i programowali roboty Abilix Krypton 0.


Aktualności    101    Czytaj dalej...