W tym miejscu kontynuowany jest projekt w zakresie rozwoju czytelnictwa „Czytam, myślę, jestem”. W jego realizację zostaną zaangażowani uczniowie klas 1 - 8. Działania będą podejmowane zgodnie z przygotowanym harmonogramem i dokumentowane tutaj, na stronie szkoły w postaci fotorelacji. Dokumentacja działań z poprzednich lat szkolnych znajduje się w archiwalnej wersji serwisu szkoły podstawowej pod tym linkiem - kliknij.

Klasowy Klub Pożeraczy Liter

Od października w klasie 2a działa Klub Pożeraczy Liter. Głównym celem działań jest promowanie czytelnictwa wśród uczniów. W działaniach wspierających czytelnictwo dzieci, jak zwykle nie zawodzą Rodzice.

Pamiętając słowa Jim Trelease  „Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania mu miłości przez przytulenie, jest codzienne głośne  czytanie(…)” - organizują w domu czas na czytanie dziecku lub przez dziecko. Dodatkową motywacją są legitymacje czytelnicze - każdy uczeń za przeczytaną książkę, czasopismo lub za inne działania związane z promowaniem książek otrzymuje w legitymacji pieczątkę. Osobą, która potwierdza konkretne poczynania czytelnicze dziecka własnym podpisem na legitymacji jest Rodzic ucznia. Uczeń za każdy zebrany komplet pieczątek otrzymuje odpowiednio znaczek Pożeracza Liter, Wielkiego Pożeracza Liter i Największego Pożeracza Liter.