Festyn „Rodzinnie, zdrowo i wesoło”

Festyn „Rodzinnie, zdrowo i wesoło” to kolejne spotkanie przedszkolaków, uczniów, rodziców, nauczycieli oraz seniorów z Gminy Godziesze Wielkie. Pozwala to zintegrować całą szkolną i lokalną społeczność. Zobaczyć sale lekcyjne i przedszkolne, poznać nauczycieli. Porozmawiać przy kawce lub herbatce i znakomitym cieście przygotowanym przez rodziców.

Ogromny wysiłek w przygotowanie spotkania - jak co roku włożyła Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Ogromną przyjemność dzieciom zapewniły atrakcje : kule wodne, dmuchańce, karuzela czy różnego rodzaju symulatory.

Nauczyciele obawiali się, że przy takiej konkurencji na placu,  na zajęcia w salach nie znajdziemy chętnych. A tutaj niespodzianka! Zarówno dzieci jak i rodzice tłumnie odwiedzali sale eksperymentów, w której można było samodzielnie wykonać ciekawe  doświadczenia- pod okiem chemika i biologa. Na brak frekwencji nie narzekali nauczyciele prowadzący zajęcia rysunkowe oraz zabawy edukacyjne z tablicą interaktywną. Nieco starsi uczniowie pracowali pod okiem matematyków i fizyków z tabletami, które ufundowało Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Przystanek Godziesze” Nowoczesna technologia to doskonałe narzędzie dydaktyczne, które właściwie wykorzystane  może przełożyć się na sukces i przyswojenie treści edukacyjnych przez zabawę.

Wielka frajdą dla małych i dużych okazał się występ teatralny  seniorów Gminy Godziesze Wielkie. Zaprezentowali nam bajkę „Kije samobije” z interaktywnym udziałem publiczności. Okazało się, że to niezwykle ciekawe doświadczenie zobaczyć w roli teatralnej swojego dziadka lub babcię. W rolę Janka bohatera sztuki wcielili się także uczniowie naszej szkoły: Bartek Dymarczyk oraz Filip Więcław. Gratulujemy seniorom i uczniom talentów aktorskich. Zapraszamy jak najczęściej do przedsięwzięć łączących pokolenia.

Fotorelacja w Galerii