Koło przyrodnicze dla klas III

Witamy w świecie małych odkrywców przyrody.

Tematem przewodnim naszych działań jest hasło „Żyjmy w zgodzie z przyrodą”.

Podstawowym celem zajęć jest skuteczne i efektywne kształtowanie postaw dzieci zgodnych z etyką ekologiczną. Zajęcia mają na uwadze pogłębianie wiedzy uczniów oraz pobudzanie ich do aktywności i twórczego myślenia. Celem zajęć jest również nauka współdziałania w zespole i kształtowania właściwych postaw społecznych.
Zachęcamy do śledzenia naszych poczynań.

Rozwijamy nasze zainteresowania

Kolejny rok działalności koła „ Małych odkrywców”. Nowy rok szkolny, nowi uczniowie... lecz ta sama, ogromna ciekawość poznania świata i chęć zrozumienia otaczającej rzeczywistości.

Hasłem przewodnim naszych tegorocznych działań jest „Żyć ekologicznie to żyć zdrowo”. Podstawowym celem zajęć jest pogłębianie wiedzy uczniów, pobudzanie ich do aktywności i twórczego myślenia, uświadomienie, że czysta woda, gleba i powietrze są jednym z warunków właściwego rozwoju życia na Ziemi. Forma zajęć – praca w grupach, dyskusje, doświadczenia - sprzyjała rozwijaniu umiejętności wzajemnego słuchania i zasad dobrego komunikowania się uczniów ze sobą.

Zachęcam do obejrzenia fotorelacji z zajęć przeprowadzonych w I okresie.

M. Kobyłka