PL 627611083; 627611949

 ks. Kordeckiego 8; 62-872 Godziesze Małe

Dzień godności 2018 – „Empatia wychodzi na dobre” pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka

Empatia to niezwykle ważna umiejętność w życiu każdego z nas. Pozwala zrozumieć decyzje, działania i postawy drugiego człowieka, a dzięki temu ułatwia budowanie relacji międzyludzkich. W ramach tegorocznego Dnia Godności, uczniowie naszej szkoły biorą udział w warsztatach, którym przyświeca  hasło: „Empatia wychodzi na dobre”.

W klasie 1a zostały przeprowadzone zajęcia, które miały na celu uświadomienie uczniom, jak ich zachowanie wpływa na innych i jak małym gestem mogą sprawić komuś radość. Uczniowie oglądając prezentację „Porozmawiajmy o uczuciach” nazywali uczucia i uczyli się ważnej umiejętności rozpoznawania stanów emocjonalnych innych ludzi. Scenki dramowe stały się okazją do zastanowienia się, jak nasze zachowanie wpływa na innych, a zabawa w „ Pociąg życzliwości” i „Pajęczynka miłych słów”- uświadomiła dzieciom, jak drobnymi gestami możemy sprawić innym radość. Na zakończenie uczniowie musieli dokonać wyboru cech ucznia, które sprawią, że wszystkim w klasie będzie żyło się lepiej. Podsumowaniem dnia były zajęcia plastyczne.

Dzień ten,  obchodzony na całym świecie w trzecią środę października, w klasie 3b SP był okazją do zastanowienia się nad tym, jak postrzegamy siebie i innych.  Uczniowie  obejrzeli prezentację multimedialną „ Empatia wychodzi na dobre’, wzięli udział w zabawach dydaktycznych, odbyli podróż na klasową Wyspę Szczęścia, na której mogły być tylko osoby, których postępowanie sprawia, że inni czują się dobrze i są szczęśliwi. Podsumowaniem zajęć było wykonanie plakatów promujących właściwe zachowania.

Oś czasu

 Mali odkrywcy to nazwa koła przyrodniczego dla klas III SP. Już sama nazwa mówi czym się zajmujemy – uczymy się poznawać otaczający nas świat – badamy, doświadczamy, szukamy odpowiedzi na pytania i zastanawiamy się jak wykorzystać zdobytą wiedzę w życiu codziennym.


Aktualności    97    Czytaj dalej...

Od lipca do listopada 2018 roku trwały w całej Polsce warsztaty w ramach akcji „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”. Nauczyciele naszej szkoły (p. M. Kobyłka i E. Wójcik) wraz z p. A. Zimny (kierownikiem Biblioteki Publicznej Gminy Godziesze Wielkie) włączyły się z zaangażowaniem w działania - stworzyły własny scenariusz „ W cieniu Mirabelki” i przeprowadziły warsztaty z uczniami klasy IIIb SP. Ich warsztaty znalazły się na liście 14 wyróżnionych w Polsce. Gratulujemy!

Więcej na ten temat >> kliknij!


Aktualności    90    Czytaj dalej...

Początek roku to czas w którym musimy rozliczyć się w Urzędzie Skarbowym. Każdy podatnik ma możliwość przekazania 1% swojego podatku na Organizację Pożytku Publicznego. Ta kwota nie pozostanie w kieszeni podatnika bez względu czy przekażemy na OPP, czy do budżetu. Poradnik jak przekazać część swojego podatku dla naszej szkoły poniżej. 


Aktualności    208    Czytaj dalej...