PL 627611083; 627611949

 ks. Kordeckiego 8; 62-872 Godziesze Małe

Dzień godności 2018 – „Empatia wychodzi na dobre” pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka

Empatia to niezwykle ważna umiejętność w życiu każdego z nas. Pozwala zrozumieć decyzje, działania i postawy drugiego człowieka, a dzięki temu ułatwia budowanie relacji międzyludzkich. W ramach tegorocznego Dnia Godności, uczniowie naszej szkoły biorą udział w warsztatach, którym przyświeca  hasło: „Empatia wychodzi na dobre”.

W klasie 1a zostały przeprowadzone zajęcia, które miały na celu uświadomienie uczniom, jak ich zachowanie wpływa na innych i jak małym gestem mogą sprawić komuś radość. Uczniowie oglądając prezentację „Porozmawiajmy o uczuciach” nazywali uczucia i uczyli się ważnej umiejętności rozpoznawania stanów emocjonalnych innych ludzi. Scenki dramowe stały się okazją do zastanowienia się, jak nasze zachowanie wpływa na innych, a zabawa w „ Pociąg życzliwości” i „Pajęczynka miłych słów”- uświadomiła dzieciom, jak drobnymi gestami możemy sprawić innym radość. Na zakończenie uczniowie musieli dokonać wyboru cech ucznia, które sprawią, że wszystkim w klasie będzie żyło się lepiej. Podsumowaniem dnia były zajęcia plastyczne.

Dzień ten,  obchodzony na całym świecie w trzecią środę października, w klasie 3b SP był okazją do zastanowienia się nad tym, jak postrzegamy siebie i innych.  Uczniowie  obejrzeli prezentację multimedialną „ Empatia wychodzi na dobre’, wzięli udział w zabawach dydaktycznych, odbyli podróż na klasową Wyspę Szczęścia, na której mogły być tylko osoby, których postępowanie sprawia, że inni czują się dobrze i są szczęśliwi. Podsumowaniem zajęć było wykonanie plakatów promujących właściwe zachowania.

Oś czasu

9 grudnia 2018 roku w Godzieszach, już po raz trzeci, odbył się jarmark zorganizowany z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Organizatorami lokalnego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Przystanek Godziesze oraz Rada Rodziców Zespołu Szkół nr 1 w Godzieszach Wielkich.


Aktualności    198    Czytaj dalej...

Wyjazd był dla uczniów wspaniałym prezentem mikołajkowym. Zwiedzając fabrykę przenieśliśmy się w baśniowy świat dekoracji. Byliśmy świadkami  procesu formowania bombek, srebrzenia, lakierowania i dekorowania bombek. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których samodzielnie dekorowali bombki i tworzyli unikatowe, dziecięce dzieła sztuki.

{gallery}1812/Wyjazd_do_fabryki_babek{/gallery}


Aktualności    58    Czytaj dalej...

Szanowni Państwo,

Rodzice i Opiekunowie Uczniów VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum,

już wkrótce, za pośrednictwem dyrektorów szkół, dotrze do Państwa ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. To ważny dla Państwa moment. Zachęcam, aby wspólnie ze swoimi dziećmi – uczniami VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum – zapoznali się Państwo z treścią ulotki. Jestem przekonana, że zawarte w niej informacje będą pomocne. Zapewniam, że szkoły są gotowe na przyjęcie Państwa dzieci – posiadają odpowiednią liczbą sal dydaktycznych i utworzą większą liczbę klas.


Aktualności    122    Czytaj dalej...