PL 627611083; 627611949

 ks. Kordeckiego 8; 62-872 Godziesze Wielkie

Dzień godności 2018 – „Empatia wychodzi na dobre” pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka

Empatia to niezwykle ważna umiejętność w życiu każdego z nas. Pozwala zrozumieć decyzje, działania i postawy drugiego człowieka, a dzięki temu ułatwia budowanie relacji międzyludzkich. W ramach tegorocznego Dnia Godności, uczniowie naszej szkoły biorą udział w warsztatach, którym przyświeca  hasło: „Empatia wychodzi na dobre”.

W klasie 1a zostały przeprowadzone zajęcia, które miały na celu uświadomienie uczniom, jak ich zachowanie wpływa na innych i jak małym gestem mogą sprawić komuś radość. Uczniowie oglądając prezentację „Porozmawiajmy o uczuciach” nazywali uczucia i uczyli się ważnej umiejętności rozpoznawania stanów emocjonalnych innych ludzi. Scenki dramowe stały się okazją do zastanowienia się, jak nasze zachowanie wpływa na innych, a zabawa w „ Pociąg życzliwości” i „Pajęczynka miłych słów”- uświadomiła dzieciom, jak drobnymi gestami możemy sprawić innym radość. Na zakończenie uczniowie musieli dokonać wyboru cech ucznia, które sprawią, że wszystkim w klasie będzie żyło się lepiej. Podsumowaniem dnia były zajęcia plastyczne.

Dzień ten,  obchodzony na całym świecie w trzecią środę października, w klasie 3b SP był okazją do zastanowienia się nad tym, jak postrzegamy siebie i innych.  Uczniowie  obejrzeli prezentację multimedialną „ Empatia wychodzi na dobre’, wzięli udział w zabawach dydaktycznych, odbyli podróż na klasową Wyspę Szczęścia, na której mogły być tylko osoby, których postępowanie sprawia, że inni czują się dobrze i są szczęśliwi. Podsumowaniem zajęć było wykonanie plakatów promujących właściwe zachowania.

Oś czasu

Dokładnie o 11:11 w dniu 9 XI polscy uczniowie uroczyście odśpiewali 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Akcję pod nazwą „Rekord dla Niepodległej” zainicjowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.


Aktualności    62    Czytaj dalej...

Lekcję poświęconą wydarzeniom z XVII przedstawił gość z Gdańska z regimentu Królewicza Jana Kazimierza. Jarek Kryszling wraz z nauczycielką naszej szkoły Agnieszka Szymczak.


Aktualności    9    Czytaj dalej...