PL 627611083; 627611949

 ks. Kordeckiego 8; 62-872 Godziesze Małe

Z wizytą w Biskupinie

W dniu 19 września 2018 roku, uczniowie klas czwartych, pod opieką swoich wychowawczyń - Pań Agnieszki Lewandowskiej, Agnieszki Sitko i Barbary Górskiej-Giczewskiej, a także Pani wicedyrektor Doroty Maślak, wzięli udział w kolejnej edycji  Festynu Archeologicznego w Biskupinie.

Podczas XXIV Festynu Archeologicznego pod tytułem „Archeomarket. Od wymiany po stragany” uczniowie zobaczyli jak rozwijał się handel od epoki kamienia, przez epokę brązu, epokę żelaza, po wczesne średniowiecze, a więc przez długie tysiąclecia, kiedy Europa była zamieszkana prze różnorodne ludy, które wypracowały różne sposoby zaspokajania swoich potrzeb. Zaprezentowano wymianę „towar za towar”, wyjaśniono  gdzie i kiedy pojawiły się pierwsze monety, przybliżono przebieg szlaków handlowych, które od tysięcy lat funkcjonowały lokalnie i dalekosiężnie. Pokazano wymianę dyplomatycznych darów między europejskimi władcami. Cała impreza wzbogacona została licznymi inscenizacjami tematycznymi, jak np. walki gladiatorów. Uczniowie chętnie uczestniczyli w przygotowanych przez organizatorów konkursach, a także warsztatach, jak np. szlifowanie bursztynu. Pogoda dopisała, podobnie jak humory uczestników. Dopełnieniem całości był zakup symbolicznych pamiątek. To pierwszy wyjazd szkolny naszych czwartoklasistów, wyjazd edukacyjny, który obfitował w wiedzę, połączoną z aktywnością na wielu płaszczyznach, a uczniowie wrócili do domu w doskonałych humorach

Oś czasu

15 maja 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Godzieszach Wielkich wraz z nauczycielami uczestniczyli w IV edycji ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w ilości osób czytających na przerwie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Celem podjętych działań była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz integracja środowiska lokalnego.


Aktualności    6    Czytaj dalej...

krótka historia Międzygminnego  Festiwalu  Piosenki Dziecięcej  I Młodzieżowej W Opatówku. Konkurs Piosenki w Opatówku ma swą już długoletnią tradycję. Od lat organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Kaliszu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku i Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach.


Aktualności    28    Czytaj dalej...