PL 627611083; 627611949

 ks. Kordeckiego 8; 62-872 Godziesze Małe

Z wizytą w Biskupinie

W dniu 19 września 2018 roku, uczniowie klas czwartych, pod opieką swoich wychowawczyń - Pań Agnieszki Lewandowskiej, Agnieszki Sitko i Barbary Górskiej-Giczewskiej, a także Pani wicedyrektor Doroty Maślak, wzięli udział w kolejnej edycji  Festynu Archeologicznego w Biskupinie.

Podczas XXIV Festynu Archeologicznego pod tytułem „Archeomarket. Od wymiany po stragany” uczniowie zobaczyli jak rozwijał się handel od epoki kamienia, przez epokę brązu, epokę żelaza, po wczesne średniowiecze, a więc przez długie tysiąclecia, kiedy Europa była zamieszkana prze różnorodne ludy, które wypracowały różne sposoby zaspokajania swoich potrzeb. Zaprezentowano wymianę „towar za towar”, wyjaśniono  gdzie i kiedy pojawiły się pierwsze monety, przybliżono przebieg szlaków handlowych, które od tysięcy lat funkcjonowały lokalnie i dalekosiężnie. Pokazano wymianę dyplomatycznych darów między europejskimi władcami. Cała impreza wzbogacona została licznymi inscenizacjami tematycznymi, jak np. walki gladiatorów. Uczniowie chętnie uczestniczyli w przygotowanych przez organizatorów konkursach, a także warsztatach, jak np. szlifowanie bursztynu. Pogoda dopisała, podobnie jak humory uczestników. Dopełnieniem całości był zakup symbolicznych pamiątek. To pierwszy wyjazd szkolny naszych czwartoklasistów, wyjazd edukacyjny, który obfitował w wiedzę, połączoną z aktywnością na wielu płaszczyznach, a uczniowie wrócili do domu w doskonałych humorach

Oś czasu

Szanowni Państwo,

Rodzice i Opiekunowie Uczniów VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum,

już wkrótce, za pośrednictwem dyrektorów szkół, dotrze do Państwa ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. To ważny dla Państwa moment. Zachęcam, aby wspólnie ze swoimi dziećmi – uczniami VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum – zapoznali się Państwo z treścią ulotki. Jestem przekonana, że zawarte w niej informacje będą pomocne. Zapewniam, że szkoły są gotowe na przyjęcie Państwa dzieci – posiadają odpowiednią liczbą sal dydaktycznych i utworzą większą liczbę klas.


Aktualności    26    Czytaj dalej...

Po raz kolejny odbyły się już w naszej szkole warsztaty w ramach ogólnopolskiej akcji "Tydzień Konstytucyjny". Celem projektu jest zwrócenie uwagi uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego.


Aktualności    48    Czytaj dalej...

W dniu 29 listopada 2018 roku, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyła się szkolna dyskoteka. Imprezę poprowadził Kacper Kamiński - uczeń klasy 7-ej, który realizuje swoje pasje jako DJ.


Aktualności    34    Czytaj dalej...

 

Sukces uczennicy klasy 3b

Julia Skowrońska, uczennica klasy 3b otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym Dzień Niepodległości dla klas I-III szkół podstawowych w ramach projektu edukacyjnego Bliżej domu - Drogi do niepodległości - edukacja regionalna w południowo-wschodniej Wielkopolsce.


Aktualności    60    Czytaj dalej...