PL 627611083; 627611949

 ks. Kordeckiego 8; 62-872 Godziesze Małe

Z wizytą w Biskupinie

W dniu 19 września 2018 roku, uczniowie klas czwartych, pod opieką swoich wychowawczyń - Pań Agnieszki Lewandowskiej, Agnieszki Sitko i Barbary Górskiej-Giczewskiej, a także Pani wicedyrektor Doroty Maślak, wzięli udział w kolejnej edycji  Festynu Archeologicznego w Biskupinie.

Podczas XXIV Festynu Archeologicznego pod tytułem „Archeomarket. Od wymiany po stragany” uczniowie zobaczyli jak rozwijał się handel od epoki kamienia, przez epokę brązu, epokę żelaza, po wczesne średniowiecze, a więc przez długie tysiąclecia, kiedy Europa była zamieszkana prze różnorodne ludy, które wypracowały różne sposoby zaspokajania swoich potrzeb. Zaprezentowano wymianę „towar za towar”, wyjaśniono  gdzie i kiedy pojawiły się pierwsze monety, przybliżono przebieg szlaków handlowych, które od tysięcy lat funkcjonowały lokalnie i dalekosiężnie. Pokazano wymianę dyplomatycznych darów między europejskimi władcami. Cała impreza wzbogacona została licznymi inscenizacjami tematycznymi, jak np. walki gladiatorów. Uczniowie chętnie uczestniczyli w przygotowanych przez organizatorów konkursach, a także warsztatach, jak np. szlifowanie bursztynu. Pogoda dopisała, podobnie jak humory uczestników. Dopełnieniem całości był zakup symbolicznych pamiątek. To pierwszy wyjazd szkolny naszych czwartoklasistów, wyjazd edukacyjny, który obfitował w wiedzę, połączoną z aktywnością na wielu płaszczyznach, a uczniowie wrócili do domu w doskonałych humorach

Oś czasu

Początek roku to czas w którym musimy rozliczyć się w Urzędzie Skarbowym. Każdy podatnik ma możliwość przekazania 1% swojego podatku na Organizację Pożytku Publicznego. Ta kwota nie pozostanie w kieszeni podatnika bez względu czy przekażemy na OPP, czy do budżetu. Poradnik jak przekazać część swojego podatku dla naszej szkoły poniżej. 


Aktualności    72    Czytaj dalej...

9 grudnia 2018 roku w Godzieszach, już po raz trzeci, odbył się jarmark zorganizowany z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Organizatorami lokalnego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Przystanek Godziesze oraz Rada Rodziców Zespołu Szkół nr 1 w Godzieszach Wielkich.


Aktualności    292    Czytaj dalej...