PL 627611083; 627611949

 ks. Kordeckiego 8; 62-872 Godziesze Wielkie

Z wizytą w Biskupinie

W dniu 19 września 2018 roku, uczniowie klas czwartych, pod opieką swoich wychowawczyń - Pań Agnieszki Lewandowskiej, Agnieszki Sitko i Barbary Górskiej-Giczewskiej, a także Pani wicedyrektor Doroty Maślak, wzięli udział w kolejnej edycji  Festynu Archeologicznego w Biskupinie.

Podczas XXIV Festynu Archeologicznego pod tytułem „Archeomarket. Od wymiany po stragany” uczniowie zobaczyli jak rozwijał się handel od epoki kamienia, przez epokę brązu, epokę żelaza, po wczesne średniowiecze, a więc przez długie tysiąclecia, kiedy Europa była zamieszkana prze różnorodne ludy, które wypracowały różne sposoby zaspokajania swoich potrzeb. Zaprezentowano wymianę „towar za towar”, wyjaśniono  gdzie i kiedy pojawiły się pierwsze monety, przybliżono przebieg szlaków handlowych, które od tysięcy lat funkcjonowały lokalnie i dalekosiężnie. Pokazano wymianę dyplomatycznych darów między europejskimi władcami. Cała impreza wzbogacona została licznymi inscenizacjami tematycznymi, jak np. walki gladiatorów. Uczniowie chętnie uczestniczyli w przygotowanych przez organizatorów konkursach, a także warsztatach, jak np. szlifowanie bursztynu. Pogoda dopisała, podobnie jak humory uczestników. Dopełnieniem całości był zakup symbolicznych pamiątek. To pierwszy wyjazd szkolny naszych czwartoklasistów, wyjazd edukacyjny, który obfitował w wiedzę, połączoną z aktywnością na wielu płaszczyznach, a uczniowie wrócili do domu w doskonałych humorach

Oś czasu

W dniu 10 października 2018 roku odbył się w naszej szkole apel. Cała społeczność uczniowska poznała wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego , które w tym roku odbyły się w ramach akcji CEO „Samorządy mają głos”.


Aktualności    3    Czytaj dalej...

Lekkoatleci naszej szkoły brali udział w Otwartych Mistrzostwach Kalisza w Lekkiej Atletyce w dniu 04.10.18 r, które odbyły się na nowo oddanym stadionie miejskim. Rywalizowali z zawodnikami z Żerkowa, Jarocina, Pleszewa, Ostrzeszowa, Ostrowa Wlkp. i Kalisza.


Aktualności    18    Czytaj dalej...

Lekkoatleci rozpoczęli zmagania sportowe w Koźminku biorąc udział w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych i zajmując tam czołowe lokaty.
Sztafeta dziewcząt zajęła II miejsce natomiast sztafeta chłopców zajęła III miejsce .


Aktualności    18    Czytaj dalej...

W dniu 28 września 2018 roku odbyły się w naszej szkole wybory samorządowe dla całej społeczności uczniowskiej. W tym roku odbyły się one w ramach ogólnopolskiej akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej – Samorządy mają głos.


Aktualności    56    Czytaj dalej...

W dniu 19 września 2018 roku, uczniowie klas czwartych, pod opieką swoich wychowawczyń - Pań Agnieszki Lewandowskiej, Agnieszki Sitko i Barbary Górskiej-Giczewskiej, a także Pani wicedyrektor Doroty Maślak, wzięli udział w kolejnej edycji  Festynu Archeologicznego w Biskupinie.


Aktualności    72    Czytaj dalej...