Wycieczki 2023-2024

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 5 wycieczkach szkolnych, które zostały dofinansowana w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą: Poznaj Polskę.

Zestawienie wyjazdów:

1. Klasy ósme w maju zwiedzały wrocławskie Zoo, uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Afrykanarium, a także brały udział w interaktywnych zajęciach w Hydropolis.
  2. Klasy V i VIa wybrali się wraz z wychowawcami na jednodniową wycieczkę do Wadowic i Inwałdu. W Inwałdzie uczniowie podziwiali Park Miniatur, w którym widzieli 65 budowli z całego świata Zwiedzili Średniowieczną Warownię oraz korzystali z atrakcji w Lunaparku. W Wadowicach zwiedzili Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Bazylikę Ofiarowania NMP.
  3. 20 czerwca 2023 roku uczniowie klas IV uczestniczyli w wycieczce do Łodzi.
  4. Czwartoklasiści mieli okazję odbyć spacer najbardziej znaną i najstarszą ulicą Łodzi - ulicą Piotrkowską. Zwieńczeniem spaceru były warsztaty w Muzeum Włókiennictwa. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem Centrum Edukacyjnego EC 1. Na koniec zwiedzania uczniowie przeżyli niesamowite emocje w Experymentarium z zagadkami Einsteina.
  5. Klasy III również wybrały się w czerwcu na wycieczkę do Łodzi. Uczniowie odwiedzili Ogród Botaniczny, gdzie poznali wiele nowych gatunków roślin. Ciekawą atrakcją była także wizyta w łódzkim ZOO, która zakończyła się widowiskowym pokazem kąpieli słonia afrykańskiego. Na koniec trzecioklasiści mieli okazję odkryć moc wody, powietrza, ognia i ziemi zwiedzając  „Ulicę żywiołów” w tamtejszym Centrum Nauki i Techniki EC1.
  6. Ostatnia wycieczka w ramach przedsięwzięcia Poznaj Polskę, została zorganizowana we wrześniu 2023r. Była to wycieczka klas III do Wrocławia.Uczniowie obejrzeli największą w Polsce makietę kolejową Dolnego Śląska. Wystawa Kolejkowo pokazuje rzeczywistość i życie mieszkańców w miniaturowym rozmiarze. Swoje miejsce znalazły tam m.in. Dworzec Świebodzki, ratusz oraz kamienice wrocławskiego rynku. Moc atrakcji dopełniło korzystanie z interaktywnych przycisków.
    Ciekawą atrakcją był również pobyt w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis

Zdjęcia w Galerii