Laboratoria przyszłości

Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej otrzymała 114600,00zł. w ramach projektu Laboratoria przyszłości

Nasza szkoła w ramach projektu ministerialnego „Laboratoria Przyszłości” otrzymała kwotę 114 600 złotych z przeznaczeniem na dofinansowanie szkoły w nowoczesne narzędzia do prowadzenia procesu edukacyjno- wychowawczego.

Nasi uczniowie będą mieli możliwość korzystania z dwóch drukarek 3D, dwóch nowoczesnych aparatów fotograficznych z funkcją filmowania, zestawu 12 robotów do nauki programowania, 12 długopisów 3D, 8 interaktywnych okularów  przenoszących ucznia do muzeów i nie tylko. Będzie można przeprowadzać wywiady i je zapisywać, nakręcać filmy. Tworzyć modele związków chemicznych, figur geometrycznych itp. Do występów artystycznych używać różnego rodzaju mikrofonów i specjalistycznego nagłośnienia. Jesteśmy także na etapie tworzenia małej pracowni, przysposabiającej uczniów do uczestniczenia w realnym życiu, wyposażonej w kuchenkę z piekarnikiem, robotem kuchennym i innymi akcesoriami niezbędnymi w codziennym życiu.

Trzeba jednak pamiętać, że nawet najwspanialsze  pomoce nie wyręczą ucznia, który musi umieć czytać, liczyć i logicznie myśleć. Nie wyręczą również nauczyciela kierującego procesami zachodzącymi w szkole- jednak  pomoce są ważne, bo  pomagają lepiej zobrazować, zrozumieć i przyswoić treści podstawy programowej.

Do wykorzystania możliwości, które daje program „Laboratoria Przyszłości” niezbędne są umiejętności nauczycieli. Nasza kadra pedagogiczna rozpoczęła realizację projektu „Lekcja Enter”, dzięki któremu każdy nauczyciel będzie uczestniczył w 32 godzinnym szkoleniu uczącym, w jaki sposób wykorzystać możliwości, które dają nowe technologie. Złożyliśmy również wniosek do Powiatowego Urzędu Pracy w Kaliszu o dofinansowanie indywidualnych szkoleń dla nauczycieli umożliwiających  profesjonalne wykorzystanie zgromadzonego sprzętu.

Z pewnością w nowy rok szkolny 2022/2023  wkroczymy z nowymi możliwościami i umiejętnościami. Serdecznie zapraszamy Rodziców do zapisywania Uczniów do naszej szkoły.

Bożena Czajka
Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Godzieszach Wielkich