Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia w klasach I-III zapanowała istnie bajkowa atmosfera.

Chętne dzieci przyszły w tym dniu przebrane za swą ulubioną postać z bajki. Nie zabrakło królewiczów i księżniczek, Myszki Miki, Królewny Śnieżki, Czerwonego Kapturka, Pipi Pończoszanki i wielu innych bajkowych postaci. Była to okazja do pokazania bajek zarówno tych sprzed lat, jak i współczesnych. Uczniowie wspólnie czytali wybrane bajki, brali udział w zabawach wykazując się znajomością treści bajek, rozwiązywali zagadki, rozpoznawali bajki na podstawie rekwizytów, fragmentów muzycznych, prezentowali scenki z bajek, wykonywali prace plastyczne. Był to dzień pełen radości i nauki – bo takie są właśnie bajki - rozweselają i bawią, ale też rozwijają wyobraźnię, fantazję, wrażliwość, przekazują ważne prawdy życiowe. Dlatego życzymy wszystkim dzieciom, by takich bajkowych dni było w ich życiu jak najwięcej.