Szkoła z Godziesz na Giełdzie Papierów Wartosciowych

Dnia 18 marca 2019 r. uczniowie klas III gimnazjum oraz VII i VIII szkoły podstawowej wzięli udział w wycieczce do Warszawy pod opieką: Doroty Maślak, Wioletty Janaś i Doroty Chabelskiej-Kubat. Celem było zwiedzanie Giełdy Papierów Wartościowych oraz eksperymentowanie w Centrum Nauki Kopernik.

Uczniowie poznali historię Giełdy Papierów Wartościowych w Polsce, obejrzeli  prezentację na temat giełdy, poznali fakty i zdarzenia z życia giełdy, a także obejrzeli figurę giełdowego byka symbolizującego hossę i salę notowań, gdzie znajduje się charakterystyczny dzwon giełdowy. Pracownik giełdy - makler przekazał naszym uczniom podstawową wiedzę dotyczącą rynku kapitałowego Uczniowie dowiedzieli się, kto może zostać inwestorem giełdowym, co to jest WIG 20, akcje, obligacje oraz  jakie jest znaczenie giełdy dla inwestora indywidualnego oraz gospodarki kraju.

Następnie grupa udała się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie  samodzielnie mogli poznawać naukę, prawa przyrody, wyjaśniać zjawiska poprzez bezpośrednie eksperymentowanie i działania.

Obserwując uczniów podczas ich pobytu w Centrum Nauki Kopernik oraz w budynku Giełdy Papierów Wartościowych nabrałyśmy przekonania, że są to miejsca, które mogą być dla nich bodźcem do rozwijania własnych zainteresowań.