Z wizytą w parlamencie

W dniu 20 lutego grupa  40 uczniów Szkoły Podstawowej w Godzieszach Wielkich, pod opieką Pani Dyrektor Bożeny Czajki, Pani Agnieszki Sitko i Pani Barbary Górskiej-Giczewskiej,  wzięła udział w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy.

Cała wycieczka odbyła się dzięki życzliwości  i na zaproszenie Pana Posła – Jerzego Kozłowskiego. Uczestnicy wyjazdu to szkolni aktywiści, uczniowie, którzy pracują na rzecz szkolnego wolontariatu i samorządu uczniowskiego, członkowie chóru szkolnego, a także Ci  którzy regularnie reprezentują naszą szkołę w konkursach i podczas zawodów sportowych. Biuro poselskie Pana Posła Jerzego Kozłowskiego zorganizowało nam zwiedzanie polskiego parlamentu, podczas którego spotkał się z nami Pan Poseł. Taka forma poznania zasad działania polskiej władzy ustawodawczej to najlepsza lekcja z zakresu analizy  ustroju państwa polskiego.  Po wizycie w parlamencie uczniowie uczestniczyli w „historycznym” spacerze po Warszawie, gdzie w rolę profesjonalnego przewodnika wcielił się Pan Józef Podłużny – wójt naszej gminy.