Moje tradycje, moje korzenie

Poznając obyczaje i tradycje, poczynając od własnej rodziny, poprzez region, aż do wiedzy historycznej o Polsce kształtujemy swoją tożsamość lokalną i narodową.

Dlatego też w dniu 9 listopada uczniowie klas I-III wzięli udział spotkaniu edukacyjnym w ramach projektu „Moje tradycje, moje korzenie”. Uczniowie poznali kulturę swojego subregionu Wielkopolski w ujęciu muzyki instrumentalnej, śpiewu, tańca, instrumentów muzycznych, zwyczajów i obrzędów. Prowadzący postawili na interaktywny charakter kontaktu dzieci z kulturą tradycyjną , stąd uczniowie mieli szansę być zarówno jej odbiorcami jak i uczestnikami. Ciekawym punktem spotkania była rozmowa z zaproszonym gościem - starszą panią mieszkająca w okolicy Godziesz, która opowiadała o lokalnych tradycjach. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o zwyczajach panujących w ich „Małej Ojczyźnie”. Spotkanie z pewnością rozbudziło ich ciekawość i zachęciło do poszerzenia wiedzy na temat własnych korzeni kulturowych.