Szkolenie nauczycieli w ramach Laboratoriów przyszłości

Nasza szkoła dołączyła do inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pt. Laboratoria przyszłości. Celem inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymały wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego ukształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Nasza placówka po przystąpieniu do programu otrzymała nowoczesny sprzęt, który pozwoli uatrakcyjnić zajęcia szkolne. W związku z przystąpieniem do inicjatywy 14 listopada 2022 r. nauczyciele uczestniczyli w kilkugodzinnym szkoleniu Video w edukacji, którego celem było doskonalenie umiejętności związanych z obsługą sprzętu audiowizualnego. Prowadzącym był Leszek Kubiak, który jest wykładowcą w Zakładzie Studiów Polonistycznych i Komunikacji Medialnej WP-A UAM w Poznaniu. Pracownicy szkoły poszerzyli swoją wiedzę na temat wykorzystania nowoczesnego aparatu fotograficznego i kamery cyfrowej w procesie edukacyjnym. Zdobyte wiadomości niewątpliwie wpłyną na poszerzenie kompetencji informatycznych uczniów, co pozwoli im rozwinąć pasje i zainteresowania.