IV Gminny Konkurs Recytatorski „Poetyckie drogowskazy”

11 czerwca 2021 r. odbył się w naszej szkole IV Gminny Konkurs Recytatorski „Poetyckie drogowskazy”, w którym wzięli udział uczniowie kl. VII-VIII ze Szkoły Podstawowej w Żydowie, Szkoły Podstawowej w Woli Droszewskiej oraz uczniowie naszej szkoły.

Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich oraz pogłębianie wśród uczniów znajomości poetyckiej twórczości K.K. Baczyńskiego i T. Różewicza - patronów roku 2021. Recytacje oceniała komisjaw składzie: p. Aleksandra Podłuży - wieloletni dyrektor szkoły i nauczyciel j. polskiego, p. Anna Zimna - kierownik Biblioteki Publicznej w Godzieszach Wielkich, p. Joanna Dymarczyk - przedstawiciel Rady Rodziców. Jury postanowiło przyznać laur zwycięzcy Zuzannie Przybył – uczennicy kl. VIIc, II miejsce zajęła Gabriela Balcerzyk z kl. VIIb, a III miejsce przyznano Marcelinie Chabelskiej z kl. VIIa. Z dumą możemy przyznać, że laureatki to uczennice Szkoły Podstawowej w Godzieszach Wielkich, które do konkursu przygotowywały p. Wioletta Bilska i p. Agata Gawełek. Wyróżnienie otrzymały ósmoklasistki: Gabrysia Wlazły ze Szkoły Podstawowej w Godzieszach Wielkich i Natalia Krymarys ze Szkoły Podstawowej w Woli Droszewskiej. Gratulujemy!