Narodowe czytanie 2019

We wrześniu nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie, nad którą patronat objęła Para Prezydencka.

Najpierw ósmoklasiści czytali fragmenty nowel w kaliskim ratuszu, dołączając do akcji koordynowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Asnyka w Kaliszu. W następnym etapie naszych działań wspólnie z zaproszonymi gośćmi czytaliśmy w świetlicy szkolnej fragmenty ośmiu polskich nowel. Utwory wybitnych polskich twórców prezentowali przedstawiciele lokalnych władz, przedstawiciele służb mundurowych, bibliotekarze, animatorzy kultury oraz nauczyciele, rodzice i uczniowie. Czytanie lektorów było wzbogacone prezentacją multimedialną dotyczącą pisarzy i ich dzieł. Spotkanie nie tylko uwrażliwiło uczniów na piękno rodzimej literatury, ale przede wszystkim skłoniło do refleksji nad nigdy nieprzemijającymi wartościami.

Fotorelacja w Galerii Foto (w Strefie mediów)