PL 627611083; 627611949

 ks. Kordeckiego 8; 62-872 Godziesze Małe

Spotkanie ze strażakiem - wizyta w jednostce OSP Godziesze

W dniu 12.01.2018r. uczniowie klasy IIb i IIIa wybrali się do jednostki OSP w Godzieszach Wielkich. Celem wizyty było spotkanie z przedstawicielami straży, poznanie zadań straży pożarnej, wyposażenia ratowniczo-pożarniczego i bojowego wozu strażackiego.

Dzieci uzyskały wiedzę praktyczną na temat gaszenia pożaru, ratowania ludzi i zwierząt oraz zasad bezpieczeństwa. Z pełnym zapałem przymierzały strażackie hełmy, miały także okazję zwiedzić nowoczesny wóz strażacki „Józef” i poznać jego pełne wyposażenie. Zapoznały się także z wymaganiami stawianymi strażakom i dowiedziały się, ile zaangażowania, poświęcenia, odwagi i odpowiedzialności wymaga wykonywanie tej służby. Dziękujemy serdecznie za spotkanie i przekazanie praktycznej wiedzy.
Oprac. E. Wójcik