Forum eksperckie „Wiem. Czuję… Pomagam! Szkoła z empatią”

Forum eksperckie „Wiem. Czuję… Pomagam! Szkoła z empatią” jest wydarzeniem związanym z ogólnopolskim programem edukacyjnym Kulczyk Foundation, który koncentruje się na wartościach podstawowych dla wychowania dziecka. Forum jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez Kulczyk Foundation dla nauczycieli i wychowawców z całej Polski. Naszą szkołę podczas Forum, które odbyło się w dniu 20 listopada,  reprezentowała Pani Agnieszka Sitko.

Fundacja wspiera nauczycieli w procesie wychowania dzieci i młodzieży na dobrych ludzi. Dobrych znaczy odpowiedzialnych, pomocnych, solidarnych ze swym otoczeniem. Inspiruje do rozmowy z dziećmi na temat empatii, otwartości i wrażliwości.

Do udziału w Forum zaproszono wielu ekspertów a patronat nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Dziecka. Gościem specjalnym była Yvonne Bezzera de Mello, działaczka Uere Project, która opracowała metodę pracy z dziećmi i młodzieżą w fawelach w Rio de Janeiro.

„Wiem. Czuję. Pomagam! Szkoła z empatią” to nazwa nie tylko Forum Eksperckiego, ale także programu edukacyjnego Kulczyk Foundation, który koncentruje się na wartościach absolutnie podstawowych dla wychowania dziecka.

Oto niektóre  z wystąpień:

Dominika Kulczyk, Kulczyk Foundation

Efekt Domina. Jak rodzi się szczęście, czyli kiedy niemożliwe staje się możliwe.

Jak mądrze rozmawiać?

Małgorzata Domagalik, Prezes Fundacji Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski

Jak wychować dziecko?

Joanna Sadzik, dyrektor Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości

dr Kamila Jankowiak-Siuda, Uniwersytet SWPS

Czy istnieje mózgowy przepis na empatię? Podróż w głąb empatycznego mózgu. O neurobiologii empatii i jej modulatorach.

Jacek Santorski, Jarek Szulski, Values oraz uczniowie Gimnazjum im. T. Reytana w Warszawie
Koniec empatii? O mitach, stereotypach i paradoksach empatii, a także o tym, co naprawdę działa i czego dziś uczniowie najbardziej potrzebują.

Lucyna Kicińska, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

To nie moja sprawa! Dlaczego dzieci nie reagują, gdy ich rówieśnikom dzieje się krzywda?

Gość specjalny: Yvonne Bezerra de Mello, Projeto Uere, Brazylia

Children at risk