Ruszamy pełną parą

Wszyscy mamy wrażenie, że w wakacje czas przyspiesza. W tym roku uczniowie do szkoły przyszli dopiero 4 września, ale nauczyciele już od tygodnia ciężko pracowali, przygotowując  szkołę do zmian związanych  z organizacją nowego roku szkolnego 2017/18 oraz  z reformą oświaty. Podręczniki, programy, plany, statuty, nowe podstawy programowe i wiele innych spraw to zagadnienia często niewidoczne dla uczniów i ich rodziców, ale bez tego żadna szkoła nie może dobrze funkcjonować.

Wszystko nam się udało i ruszamy przed siebie pełną parą z 350 uczniami na pokładzie i 190 dzieci przedszkolnych. Jednak wrzesień to nie tylko czas radości ze spotkań z kolegami i koleżankami w szkole, ale także czas refleksji i odwołanie się do historii.

Nigdy nie możemy zapomnieć, że 1 września 1939 roku przyniósł nam okrucieństwo II wojny światowej i okupację hitlerowską. 17 września 1939 roku na wschodnie tereny kraju wkroczyła Armia Radziecka, niosąc ze sobą wywózki na Sybir i terror. Teraz, kiedy wśród nas zostaje coraz mniej świadków tych czasów, jeszcze bardziej powinniśmy czcić pamięć o tych wydarzeniach, żeby docenić wolność, która mamy. Pamiętajmy o tym! „Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie”