Drogi do niepodległości

Drogi do niepodległości - to tytuł wystawy, którą mogliśmy podziwiać w naszej szkole w dniach 9 – 10 listopada 2017 r. Jednak samo obejrzenie eksponatów czasami nie przemawia do odbiorców, dlatego cenne dla nas były lekcje historyczne prowadzone przez pasjonata historii i autora wystawy pana Karola Matczaka.

9 listopada od godziny 8 rano do 14:30 pan Karol spotykał się z uczniami naszej szkoły i prezentował, w jaki sposób nasz naród o swoją niepodległość walczył i jak ją budował. Cenny jest fakt, że prowadzący dostosował sposób prezentowania trudnych tematów do wieku odbiorców.

W ten nieszablonowy i odbiegający od corocznych uroczystości  sposób chcieliśmy upamiętnić  Święto Niepodległości. Znajomość naszej trudnej, ale pięknej historii to budowanie poczucia patriotyzmu i tożsamości kulturowej.