Noc Naukowców

W imieniu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu chciałabym serdecznie zaprosić uczniów wraz z nauczycielami do udziału w kolejnej, choć nietypowej, Nocy Naukowców 2020, która odbędzie się w najbliższy piątek 27 listopada w godzinach 16:00-22:00.

Tegoroczna edycja Noc Naukowców dostępna jest w całości w formule on-line, bez konieczności rejestracji uczestników. Zapraszamy do obejrzenia wydarzenia na kanale YouTube, w czasie rzeczywistym studio LIVE - będą dostępne spotkania z naukowcami, materiały filmowe, quizy konkursy i wirtualne stoisko europejskie a także w usłudze VOD pozwalającej na oglądanie naszych materiałów w dowolnym czasie. Daje to możliwość nieograniczonego dostępu i zapoznania się z wszystkimi materiałami filmowymi wszystkich uczelni i instytutów badawczych biorących udział w organizacji projektu Noc Naukowców.

Główna strona wydarzenia to http://www.poznan.nocnaukowcow.pl/, gdzie już dostępny jest program LIVE a pozostałe informacje już wkrótce.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu przygotował jedenaście materiałów filmowych, z czego dziesięć dla młodzieży licealnej i ostatnich klas szkoły podstawowej. Większość z nich odnosi się do tematu przewodniego  Nocy Naukowców - działań nauki w celu ochrony planety - NIGHTforEARTH. Jednocześnie prezentujemy specyfikę badań prowadzonych na naszej Uczelni dotyczącej szeroko pojętej gospodarki.

Tematy wykładów z UEP dla młodzieży są następujące:

1. Zero waste - chwilowy trend czy konieczność?
  2. Widzę klient dzisiaj smutny, może czekoladkę, czyli jak sztuczna inteligencja może rozpoznać emocje
  3. Poznaj Magazyn Dobra, drugie życie rzeczy z ideą w tle
  4. Niepieniężne zastosowania pieniądza, waluty zielone, czasowe i lokalne
  5. (Nie)Sprawiedliwy Handel
  6. Najlepiej spożyć przed, czyli kiedy? Konsument w rozterce
  7. CSR - społecznie odpowiedzialny biznes
  8. Sharing economy - jak zarobić i nie zepsuć środowiska
  9. Po co nam państwo i co się dzieje, kiedy nie działa?
  10. Gospodarka nocą

Tematy z innych partnerskich jednostek naukowych dostępne  są na stronie http://www.poznan.nocnaukowcow.pl/

Bardzo prosimy o przekazanie niniejszej wiadomości nauczycielom a za ich pośrednictwem uczniom Państwa szkoły.

Gorąco zapraszamy,

Do zobaczenia 27 listopada!

Z poważaniem,

Małgorzata Plenzler-Fedorowicz