Narodowe Święto NIepodległości

Drodzy Uczniowie !

Ze względu na pandemię nie możemy się spotkać w szkole i porozmawiać o wydarzeniach z 11 listopada 1918 roku, dlatego kieruję do Was kilka słów, aby przypomnieć Wam o tym dniu niezwykle ważnym dla każdego Polaka.

Wolności  nikt nam nie oddał, musieliśmy ją wywalczyć! Przetrwaliśmy, bo nasze przywiązanie do tradycji i kultury polskiej, mimo 123 lat zaborów, nie zginęło. Patronka naszej szkoły Maria Konopnicka pisała:

Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród.

Nie damy pogrześć  mowy,

Polski my naród, polski lud,

Królewski szczep piastowy

Pamiętajcie o tych słowach, dbajcie o to, by współcześnie posługiwać się pięknym językiem polskim. Nie zapominajcie o literaturze. To zawsze okno na świat. Mam nadzieję, że szkoła wspólnie z rodzicami rozbudzi w Was chęć poznawania świata poprzez obcowanie z książką.

Dzisiaj, niezwykle  ważny jest patriotyzm dnia codziennego przejawiający się m.in. w poszanowaniu symboli narodowych, pracowitości, dbałości o rozwój edukacyjny i  proekologiczne zachowania. Nie zapominajcie o tym ! Bądźcie takimi patriotami dnia codziennego!

Życzę Wam pełnego radości Święta Narodowego!

Bożena Czajka