Muzycznie, śpiewająco i konkursowo, czyli…

krótka historia Międzygminnego  Festiwalu  Piosenki Dziecięcej  I Młodzieżowej W Opatówku. Konkurs Piosenki w Opatówku ma swą już długoletnią tradycję. Od lat organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Kaliszu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku i Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach.

Do Opatówka przyjeżdża zdolna muzycznie młodzież z całego powiatu, a organizatorzy sprawiają, że ten konkurs niezmiennie promuje młode talenty już od 19 lat. Od samego początku  uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli  w konkursie z niemałymi sukcesami.

W przeszłości nasi laureaci to min.:

Anna Kucharska, Monika Knop, Aleksandra Kobyłka, Kinga Knop, Filip Woszczek (dziś już absolwenci), Michał Marek i Antonina Woszczek (aktualnie uczniowie).

W tym roku zmieniły się zasady konkursowe. Wprowadzono etap gminny.

W miesiącu marcu  w naszej szkole odbyły się eliminacje. Do pierwszego  etapie zgłosiło się w sumie 15 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Woli Droszewskiej i Szkoły Podstawowej w Godzieszach.

Do półfinału w Szczytnikach, z naszej gminy  zakwalifikowali  się:

Kat. kl. I-III Iga Pietrzykowska, Amelia Kostera

Kat. kl. IV-VI Gabriela Zdun, Bartłomiej Dymarczyk i Wiktor Wyborny

Kat. kl. VII-VIII i gimnazjum Weronika Nawrocka, Michał Walęcki, Antonina Woszczek

Do etapu finałowego z naszych reprezentantów zakwalifikowała się Antonina Woszczek.

Wzięła również  udział w warsztatach wokalnych zorganizowanych specjalnie dla wszystkich  finalistów z trzech kategorii  przez  wydział muzyczny UAM w Kaliszu.

28 kwietnia w finale piosenką „Rękawiczki” z rep. J. Zagdańskiej Antonina wyśpiewała sobie III miejsce.

Podsumowując:

W tym roku w  marcu i kwietniu w gminach powiatu kaliskiego w przesłuchaniach gminnych łącznie udział wzięło ponad 160 wykonawców.

Do półfinału, który odbył się 13 kwietnia w Szczytnikach zakwalifikowało się 84 uczestników, z których jury wyłoniło 20 finalistów. Wśród nich znalazła się i nasza laureatka.

Została ona przygotowana tak jak i wszyscy uczestnicy  na przestrzeni lat przez panią Izabelę Woszczek – nauczycielkę muzyki w naszej szkole.

Z roku na rok festiwal cieszy się coraz większą popularnością, również poziom uczestników jest coraz wyższy. To właśnie tutaj w Opatówku, dzieci i młodzież z powiatu kaliskiego rozpoczynają swoją przygodę muzyczną, To przełomowy moment  dla każdego dziecka, by wystąpić przed publicznością .

Relacja prasowa: Nasze Miasto