Sadzenie lasu

W czwartek 11 kwietnia,  grupa uczniów z naszej szkoły  wzięła udział w akcji sadzenia drzew w leśnictwie Zajączki.

Jej celem było poszerzenie świadomości ekologicznej młodych ludzi, uwrażliwienie na piękno natury, jak również ich aktywne zaangażowanie  w ochronę lasu. Po krótkim instruktażu i pokazie sadzenia drzewek, uczniowie, pod kierunkiem leśniczego – pana Stanisława Chojnackiego  i pani Patrycji Mikołajewskiej, przy wsparciu nauczycieli naszej szkoły - pani E. Kozak i M. Kobyłki,  z zaangażowaniem sadzili dwuletnie sosny,  ze słusznym przeświadczeniem, że robią to nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla przyszłych pokoleń i  zwierzyny leśnej przebywającej na terenie lasów, która czerpie z nich pożywienie i schronienie. Po wykonaniu zadania, leśnicy poprowadzili nas leśną ścieżką – uczniowie poznawali  gatunki drzew, uczyli się określać ich wiek i poznali sposoby wyodrębniania rewirów leśnych. Leśnicy przeprowadzili rozmowę z uczniami na temat zagrożeń dla lasów ze strony człowieka oraz pokazali  wieżę kontrolną,  przeznaczoną do obserwacji  terenu leśnictwa, będącą elementem zapobiegającym pożarom lasów. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym rozpaleniem ogniska i upieczeniem kiełbasek. Kończąc spotkanie leśnicy pochwalił uczestników za sumienność i pracowitość i wręczyli im upominki. Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w tak wspaniałej inicjatywie, za tak miłe przyjęcie, zaangażowanie i przekazaną wiedzę. My mamy nadzieję, że w przyszłym roku zobaczymy się przy kolejnej akcji sadzenia lasu.