"Dzień wagarowicza" matematycznie i multimedialnie

Dzień Wiosny w naszej szkole minął pod hasłem Matematyka jest wszędzie. Uczniowie wszystkich klas realizowali zajęcia w ramach projektu edukacyjno - wychowawczego.

Po zdrowym śniadaniu, przygotowanym w zespole klasowym uczniowie przystąpili do realizacji zadań w szkolnych eduroomach. Sale lekcyjne zamieniły się w aptekę, sklep, biuro podróży, restaurację oraz bank, gdzie uczniowie w grupach rozwiązywali praktyczne zadania z zastosowaniem matematyki.  W tym samym czasie na sali gimnastycznej realizowaliśmy projekt   “Fraktal na stulecie” w ramach Jubileuszowego Roku Matematyki ogłoszonego przez Senat RP. To zadanie wykonaliśmy we współpracy z Polskim Towarzystwem Matematycznym. Ułożenie trójkąta Sierpińskiego wymagało od uczniów  nie tylko wyobraźni przestrzennej, ale również doskonałej współpracy. Uczniowie rywalizowali również w konkurencjach sportowych. Jednak najwięcej emocji było podczas rozwiazywania zadań logicznych na tabletach. Dodatkową trudnością było to, że zadania sformułowano w języku angielskim. Tablety zostały zakupione dla uczniów przez Stowarzyszenie Przystanek Godziesze, za co bardzo dziękujemy.

Najmłodsi uczniowie w ramach projektu "Dni Pitagorasa - matematyczna wiosna w szkole", również dzielnie wykonywali zadania związane z matematyką, kodowaniem, programowaniem i “łamaniem głowy”.  Na koniec dnia próbowaliśmy odnaleźć matematykę również w sztuce i przyrodzie. Wszystkim towarzyszyły doskonałe humory.  Wśród klas młodszych najwięcej punktów w rywalizacji zdobyła klasa IV b, a w starszych - klasa VII b.

Ponadto tego dnia  duża grupa uczniów przystąpiła do konkursu  Kangur Matematyczny  2019 – wyniki będą ogłoszone w maju.

Projekt przygotowały nauczycielki matematyki: Dorota Maślak, Wioletta Janaś, Elżbieta Kozak, Marta Adamek, Agnieszka Dyonizy oraz Elżbieta Rafalak, Aneta Pilarczyk, Barbara Adamiak, Ismena Helińska, Izabela Woszczek, Beata Rogala, Robert Kurzajczyk i Krzysztof Król.

Fotorelacjia w galerii w Sterfie mediów