Narodowe Czytanie 2017 - Wesele

Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego odbyło się 2 września w Godzieszach Wielkich. Organizatorami wydarzenia był Powiat Kaliski i Gmina Godziesze Wielkie.

"... Wydarzenie rozpoczęło się od odegrania Hejnału Mariackiego przed Kościołem pw. Św. Bartłomieja Apostoła, po którym barwny korowód z bryczkami, parą młodą i gośćmi weselnymi przeszedł ulicami miejscowości. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniła Kapela Brzeziny oraz Zespół Śpiewaczy Brzezinianki a dopełnieniem tanecznym był występ dzieci z Publicznego Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Godzieszach. Przed budynkiem starej gminy trzy sceny dramatu zostały odegrane przez aktorów Kaliskiego Teatru. W roli Panny Młodej można było zobaczyć Kamę Kowalewską, Panem Młodym był Lech Wierzbowski natomiast w rolę księdza wcielił się gospodarz miejsca – Wójt Gminy Godziesze Wielkie Józef Podłużny. Bliskość pięknego drewnianego kościoła, budynek starej gminy oraz przygotowana inscenizacja pozwoliły uczestnikom przenieść się do roku 1900 do podkrakowskich Bronowic, gdzie w wiejskiej izbie bawili się bohaterowie dramatu. Po części artystyczno – muzycznej odczytano fragmenty dramatu."

Źródło: Powiat Kaliski

Fotorelacja tutaj ...