PL 627611083; 627611949

 ks. Kordeckiego 8; 62-872 Godziesze Małe

XIII Powiatowy Festiwal Pieśni Legionowej i Historycznej

Tu wszędzie jest moja ojczyzna.. - pod takim hasłem odbył się 16 listopada 2018r. XIII Powiatowy Festiwal Pieśni Legionowej i Historycznej. W Szkole Podstawowej w Godzieszach Wielkich, która wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Kaliszu organizowała tę uroczystość, spotkali się miłośnicy muzyki patriotycznej.

Honorowy patronat nad imprezą, mającą na celu rozbudzanie miłości do Ojczyzny, kształtowanie więzi z krajem ojczystym oraz promowanie osiągnięć artystycznych szkół, pełnili Starosta Kaliski - Krzysztof Nosal  oraz Wójt - Józef Podłużny.  Do konkursu przystąpiło 174 uczniów wchodzących w skład 12 zespołów rywalizujących w trzech kategoriach: zespół SP, chór SP, zespół mieszany. Uczestników festiwalu oceniało jury w składzie: dr Beata Szymańska, Ewa Kowalczyk-Wiśniewska, Izolda Huchla, Marek Kubera. Wyniki konkursu są umieszczone na stronie Starostwa Powiatowego w Kaliszu (link). Gratulujemy i zapraszamy do nas za rok!

Finałowym wydarzeniem festiwalu był koncert Orkiestry Wosjkowej w Toruniu - relacja na naszym kanale YouTube

W trakcie festiwalu został przygotowany okolicznościowy kalendarz na rok 2018/2019 z bieżącymi zdjęciami, który otrzymali wszyscy opiekunowie zespołów i zaproszeni goście. Można go również pobrać z naszej strony i wydrukować we własnym zakresie - pobierz PDF

 

 

 

Cały fotoreportaż z wydarzenia w Galerii w Strefie mediów