Patriotycznie i ekologicznie w dniu 6 czerwca 2018 roku.

Zapraszamy  serdecznie do obejrzenia wystawy „Matki Niepokornych”, która gościć będzie w naszej szkole do 16 czerwca 2018 r. Jej uroczyste otwarcie nastąpiło 6 czerwca 2018roku.

Gośćmi honorowymi byli: pan Wojciech Starzyński prezes zarządu Fundacji „Rodzice Szkole” oraz członek Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudę, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego pan Krzysztof Grabowski, pani Beata Sycińska przedstawiciel pani Marzeny Wodzińskiej Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Starosta Kaliski p. Krzysztof Nosal, Wójt Gminy Godziesze Wielkie p. Józef Podłużny, inspektor oświaty w Gminie Godziesze Wielkie p. Ewelina Nogaj, przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Ks. J. Twardowskiego w Żydowie, przedstawiciele Rady Rodziców naszej szkoły.

Szczególne miejsce w tym dniu mieli właśnie Rodzice, ponieważ to oni byli inicjatorami całego wydarzenia, którego treści idealnie są  skorelowane z realizacją Szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego i służą wychowaniu naszych uczniów do patriotyzmu, odpowiedzialności i  szacunku do wartości rodzinnych. Przewodnicząca Rady Rodziców p. Monika Szajowska wraz z p. Joanną Dymarczyk i Anną Balcerzyk z niezwykłym zaangażowaniem poprowadziły uroczystość, zyskując sprzymierzeńców wśród całego grona pedagogicznego i pracowników Zespołu Szkół nr 1 w Godzieszach Wielkich.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1-poczynając od najmłodszych przedszkolaków a kończąc na uczniach klas gimnazjalnych, zachwycili odbiorców interpretacją tekstów poezji, prozy, wrażliwością muzyczną. Dziękujemy Wam za te niezwykłe przeżycia.

W szkolnych bibliotekach dostępny jest także album prezentujący postawę skromnych ale niezwykłych  matek, których synowie walczyli z komunizmem. Ten album i wystawa to zbiór autorytetów, tak nam potrzebnych w XXI wieku. Wystawa jest  ciekawym sposobem poznawania  przez dzieci i młodzież naszej najnowszej historii.

W tym dniu uczestniczyliśmy także w posadzeniu drzew miododajnych wokół szkoły, które dotarły do nas z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Ojczyzna to także przyroda wokół nas i dbałość o środowisko. Nie zapominajmy o tym, zwłaszcza, że w naszej szkole aktywnie działa koło młodych przyrodników.

Fotorelacjia w Strefie mediów