Gimnazjaliści na Targach Profesjonalistów

W dniu 6 kwietnia uczniowie klas trzecich gimnazjum wzięli udział w  Festiwalu Profesjonalistów, który odbył się w hali Kalisz Arena.

Festiwal był organizowany po raz pierwszy i zastąpił organizowane od 10 lat Kaliskie Targi Edukacyjne.

Tym razem była to impreza dwudniowa (piątek i sobota) w swoim założeniu promująca szkolnictwo i szeroko rozumiane kształcenie zawodowe.

Prezentacje kaliskich szkół zawodowych, połączone z ofertą pracodawców, w tym wiodących kaliskich firm zrzeszonych w Wielkopolskim Klastrze Lotniczym i Klastrze Spożywczym stały zachęcającą rekomendacją do odwiedzenia Festiwalu.

Wśród dodatkowych atrakcji warto wymienić pokazy i doświadczenia Centrum Nauki Kopernik czy warsztaty z robotyki Lego