Tydzień Konstytucyjny w naszej szkole

Uczniowie klas trzecich gimnazjum wzięli udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu Tygodnia Konstytucyjnego. Celem projektu jest zwrócenie uwagi uczniów  na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego.

W przystępny i interesujący sposób pokazuje się, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. W ramach Tygodnia Konstytucyjnego promuje świadome obywatelstwo i zachęca młodych ludzi do większego zainteresowania się sprawami publicznymi. W dniu 4 czerwca spotkanie w naszej szkole poprowadzili adwokaci Sandra Król i Maciej Mazurek. Tematem przewodnim tegorocznych warsztatów prawniczych było zagadnienie wyborów – ich roli, obowiązujących przepisów.