PL 627611083; 627611949

 ks. Kordeckiego 8; 62-872 Godziesze Małe

Obchody Dnia Patrona Szkoły

Maria Konopnicka była gorącą patriotką, wrażliwą na krzywdę dziecka i każdego człowieka, którego spotkała niesprawiedliwość. To z pewnością patron szczególny i wyjątkowy - dlatego nauczyciele zadbali, by i taki był ten dzień w naszej szkole.

Uczniowie klas I-III od początku maja realizowali projekt edukacyjny pt. „Poznaj patrona swojej szkoły – Marię Konopnicką”. Projekt miał na celu przybliżyć osobę szkolnego patrona, czcić jego postać i w interesujący sposób obchodzić Dzień Patrona w szkole. W trakcie projektu uczniowie i nauczyciele realizowali wiele zadań. Pierwszym działaniem było zaprojektowanie logo Marii Konopnickiej w programie Paint przez uczniów klas III, kolejnym kolorowanie portretów patronki, ogłoszenie konkursu plastycznego dla klas I i przeprowadzenie quizu wiedzy o patronie dla klas II i III, a także stworzenie kolorowanek tematycznych przez dzieci z klas III dla pierwszoklasistów. Od dnia 23 maja 2018 r. przygotowując się do quizu wiedzy, zwiedzaliśmy Izbę Pamięci Marii Konopnickiej, powstałą w naszej szkole i czytaliśmy gazetki na szkolnych korytarzach. Uzupełnieniem wystawy było zapoznanie się z prezentacją multimedialną – „Maria Konopnicka – patronka naszej szkoły”. W Dniu Patrona oczekiwanym punktem było rozstrzygnięcie wyników konkursu plastycznego i quizu wiedzy. Laureatami zostali: Magdalena Tułacz, kl.Ia, Daria Dybioch, kl.Ib i Zuzanna Chabelska, kl.Ib. Tytuł mistrza wiedzy o patronie zdobyła Zofia Strzelec, kl. IIIb, II miejsce zajął Marcin Bilski, kl. IIIc, a III – Marcel Juszczak, kl. IIIb. Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe z wierszami Marii Konopnickiej. Niespodzianką dla wszystkich uczniów było zjawienie się podczas wręczania nagród patronki Marii Konopnickiej, w którą wcieliła się pani Agnieszka Szymczak. W podzięce za przybycie wszystkie dzieci zaśpiewały utwór „Jagódki”. Do końca dnia czytaliśmy poezję Marii Konopnickiej, tworzyliśmy plakaty związane z historią naszej szkoły, rysowaliśmy ilustracje do utworów poetyckich.
Przeprowadzone działania wzbudziły niezwykłe zainteresowanie uczniów postacią patrona szkoły. Projekt ten został zarejestrowany i zaakceptowany na platformie e-twinning oraz był realizowany we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Marii Konopnickiej w Jastrowiu.

Relacja z obchodów Dnia Patrona szkoły w klasach starszych w naszej "Galerii foto" w "Strefie mediów" - kliknij!