V edycja Konkursu Piosenki Ludowej “Z Kolbergiem po regionie”

30 maja 2018r. w Publicznym Przedszkolu w Godzieszach Wielkich odbyła się piąta edycja Konkursu Piosenki Ludowej “Z Kolbergiem po regionie”.

Celem konkursu jest popularyzowanie polskiej pieśni ludowej wśród dzieci, kształcenie wrażliwości muzycznej, uwrażliwianie na piękno polskiego dorobku kulturowego i rozwijanie uzdolnień artystycznych dzieci. Tegoroczna edycja przyniosła jak zawsze ogromną ilość wrażeń i dostarczyła niezwykłych doznań artystycznych. Dzieci z kilku sąsiednich gmin zaprezentowały się w programach artystycznych przygotowanych pod kierunkiem swoich pań nauczycielek. Piosenki ludowe wykonane przez solistów i zespoły oceniało jury w składzie: p. T. Walęcka, p. J. Woszczek i M. Pawlak. Nie było to łatwe zadanie, tym bardziej że poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy.
Ostatecznie przyznano następujące miejsca:

Kat. przedszkole, soliści:

I miejsce - Wiktoria Janiak z Przedszkola w Rajsku

Kat. przedszkole, zespoły:

I miejsce – zespół muzyczny „ Żabki” z Przedszkola im. M. Konopnickiej w Godzieszach Wielkich
II miejsce - zespół muzyczny „ Jagódki” z Przedszkola im. M. Konopnickiej w Godzieszach Wielkich

Kat. kl. I-III, soliści:
I miejsce - Maja Korbacz ze Szkoły Podstawowej w Rajsku
II miejsce ex aequo:
- Zuzanna Przepiórka ze Szkoły Podstawowej w Woli Droszewskiej
- Bartłomiej Dymarczyk ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Godzieszach Wielkich

Kat. kl. I-III, zespoły:
I miejsce - zespół muzyczny ze Szkoły Podstawowej w Rajsku
II miejsce - zespół muzyczny ze Szkoły Podstawowej w Woli Droszewskiej
III miejsce - zespół muzyczny ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Godzieszach Wielkich

Bardzo dziękujemy wszystkim występującym dziecięcym artystom i ich opiekunkom, zapraszamy ponownie za rok.

Relacja fotograficzna w "Galerii foto" w "Strefie mediów" - kliknij!