PL 627611083; 627611949

 ks. Kordeckiego 8; 62-872 Godziesze Małe

Wielki Koncert Plenerowy Chórów i Orkiestr Dętych OSP

27 maja 2018 roku  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w organizowanym  przez Powiat Kaliski Wielkim Koncercie  Plenerowym Chórów  i Orkiestr Dętych OSP.

W koncercie wzięło udział 6 chórów kaliskich oraz 9 orkiestr dętych z terenu powiatu kaliskiego. Koncert odbył się  z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego i 110. rocznicy napisania „Roty”. Uroczystość poprzedzona była  uroczystą mszą świętą w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w intencji ojczyzny. Podczas wydarzenia aktorzy Teatru im. W. Bogusławskiego zaprezentowali   wiersze  Marii Konopnickiej. Olbrzymie emocje wywołała wśród uczniów  akcja bicia rekordu Polski we wspólnym śpiewaniu „Roty”.

Rota