PL 627611083; 627611949

 ks. Kordeckiego 8; 62-872 Godziesze Małe

Mali ratownicy

Od najmłodszych lat powinniśmy kształtować w dzieciach świadomość i postawy, które sprzyjają bezpieczeństwu ich oraz innych. Wczesna nauka procentuje w przyszłości – jako dorośli nie boją się podejmować akcji ratunkowych, są zdecydowani w działaniu, skutecznie niosą pomoc i ratują życie.

Dlatego też uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pod kierunkiem p. Agnieszki Szymczak - Ratownika Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Uczniowie uczyli się właściwych zachowań : jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, jak prawidłowo wezwać karetkę i wykonać masaż serca. Mając na uwadze wiosenną aurę sprzyjającą przebywaniu na świeżym powietrzu, p. Agnieszka przypomniała i utrwaliła wiedzę uczniów na temat zasad bezpieczeństwa podczas zabaw na dworze i najważniejszych zasadach opatrywania ran.

Fotorelacja z zajęć w naszej galerii foto w Strefie mediów - kliknij.