PL 627611083; 627611949

 ks. Kordeckiego 8; 62-872 Godziesze Małe

Dzień Patronki - Marii Konopnickiej

17 czerwca 2022 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patronki - Marii Konopnickiej. Z tej okazji uczniowie klas IV-VIII przystąpili do realizacji projektu, którego głównym celem było  poszerzanie wiedzy o pisarce i jej twórczości oraz wzbogacenie wiedzy o Kaliszu i miejscach związanych z autorką.

Na początku wszystkie dzieci zostały podzielone na grupy i wykonywały zadania opracowane przez drużynę harcerską. Następnie klasy IV zaprezentowały pokaz mody inspirowany bohaterami utworów Konopnickiej, a także stworzyły komiks. Uczniowie klas V, korzystając ze swoich umiejętności informatycznych, przygotowali ciekawe prezentacje multimedialne. Szóstoklasiści oraz siódmoklasiści przystąpili zaś do zmagań w formie quizu poświęconego pisarce. Na koniec wystąpili ósmoklasiści, którzy zarecytowali wybrane wiersze Marii Konopnickiej. Zadania projektowe uświadomiły wszystkim uczniom, jak ważną postacią w polskiej literaturze jest nasza patronka, a także umożliwiły rozwijanie literackich pasji i zainteresowań.

Fotorelacja tutaj:

Oś czasu

17 czerwca 2022 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patronki - Marii Konopnickiej. Z tej okazji uczniowie klas IV-VIII przystąpili do realizacji projektu, którego głównym celem było  poszerzanie wiedzy o pisarce i jej twórczości oraz wzbogacenie wiedzy o Kaliszu i miejscach związanych z autorką.


Aktualności    95    Czytaj dalej...

Przez około pół roku Zosia Strzelec z klasy 7b rozwiązywała co tydzień zadanie matematyczne w ramach konkursu Internetowa Liga Łamigłówkowa organizowanego przez Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej.


Aktualności    103    Czytaj dalej...

31 maja odbyły się ostatnie zajęcia Koła Informatycznego klas czwartych, które prowadzone były
w ramach Grantu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Na zajęciach uczniowie poznawali język programowania Scratch, a także konstruowali i programowali roboty Abilix Krypton 0.


Aktualności    101    Czytaj dalej...