PL 627611083; 627611949

 ks. Kordeckiego 8; 62-872 Godziesze Małe

II Ogólnopolskie Zawody Projektowe w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego Edycja 2021/2022

W dniach 11-12 czerwca 2022 r. na Politechnice Łódzkiej odbyły się II ogólnopolskie zawody projektowe w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego Edycja 2021/2022.

Z I miejsca w regionie do zawodów zakwalifikowali się uczniowie dwóch zespołów:

1. Kategoria miniboty (klasy 4-6):

- Nikodem Adamek (kl. 5b)

- Michał Jangas (kl. 5a)

- Oliwier Knop (kl. 5a)

- Nikodem Siciarek (kl. 5a)

2. Kategoria raptory (klasy 7-8):

- Szymon Jangas (kl. 7b)

- Marcel Juszczak (kl. 7b)

- Zofia Strzelec (kl. 7b)

Uczestnicy zawodów zdobyli dla koła informatycznego 7 robotów mBot.

           Zawody trwały 2 dni. Uczniowie mieli za zadanie zaprogramować robota mBot, który zachowywał się jak pojazd służący do załadunku i rozładunku towaru w magazynie, który w określony sposób porusza się po wydrukowanym torze. Utrudnieniem były przerywane linie oraz kolorowe ściany postawione na drodze robota, które determinowały schemat przejazdu mBot'a.

           Po zmaganiach w laboratoriach informatycznych Politechniki Łódzkiej udaliśmy się do EC1, gdzie przewodnik pokazał nam ścieżkę przetwarzania energii, odkryliśmy sposób pomiaru odległości w kosmosie oraz zwiedziliśmy strefę "Człowiek w Kosmosie". Mogliśmy podziwiać panoramę Łodzi oraz poeksperymentować na wystawie "Rozwój wiedzy i cywilizacji".

           Dwudniowe zmagania naszej szkolnej młodzieży zakończyły się w niedzielę. Obie drużyny zajęły wysokie, IV miejsce. Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesu.

Fotorelacja tutaj:

 

Oś czasu

17 czerwca 2022 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patronki - Marii Konopnickiej. Z tej okazji uczniowie klas IV-VIII przystąpili do realizacji projektu, którego głównym celem było  poszerzanie wiedzy o pisarce i jej twórczości oraz wzbogacenie wiedzy o Kaliszu i miejscach związanych z autorką.


Aktualności    96    Czytaj dalej...

Przez około pół roku Zosia Strzelec z klasy 7b rozwiązywała co tydzień zadanie matematyczne w ramach konkursu Internetowa Liga Łamigłówkowa organizowanego przez Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej.


Aktualności    104    Czytaj dalej...

31 maja odbyły się ostatnie zajęcia Koła Informatycznego klas czwartych, które prowadzone były
w ramach Grantu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Na zajęciach uczniowie poznawali język programowania Scratch, a także konstruowali i programowali roboty Abilix Krypton 0.


Aktualności    101    Czytaj dalej...