PL 627611083; 627611949

 ks. Kordeckiego 8; 62-872 Godziesze Małe

Gminny Konkurs Ortograficzny o „Pióro Wójta Gminy Godziesze Wielkie”

16 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego o „Pióro Wójta Gminy Godziesze Wielkie” dla uczniów klas III edukacji wczesnoszkolnej.

Do ortograficznej rywalizacji przystąpili uczniowie z Szkół Podstawowych w : Godzieszach Wielkich, Woli Droszewskiej i Starej Kakawy.

Laureatami konkursu zostali :

- I miejsce – Amelia Urbaniak SP w Woli Droszewskiej

- II miejsce – Martyna Rosik – SP w Godzieszach Wielkich

- III miejsce – Maciej Kaźmierczak SP w Starej Kakawie

Wójt Gminy mgr Józef Podłużny ufundował wspaniale nagrody, w tym nagrodę główną – pióro. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i drobny upominek.

 

Oś czasu

Tego dnia zatrzymał się świat. 11 września 2001 roku miał miejsce najbardziej śmiercionośny atak terrorystyczny w historii Stanów Zjednoczonych. Terroryści związani z al-Kaidą, posługując się samolotami pasażerskimi, zniszczyli dwa wieżowce World Trade Center w Nowym Jorku oraz część budynku Pentagonu w Arlington. Łącznie w zamachu zginęło prawie trzy tysiące osób, w tym sześcioro Polaków.


Aktualności    118    Czytaj dalej...

Program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. To wsparcie dla 4,4 miliona uczniów.


Aktualności    466    Czytaj dalej...

W okresie od maja do czerwca w ramach akcji „Polacy – Rodakom”, trwała w naszej szkole zbiórka artykułów papierniczych, książek i drobnych upominków dla dzieci z polskich szkół na Białorusi.


Aktualności    588    Czytaj dalej...