PL 627611083; 627611949

 ks. Kordeckiego 8; 62-872 Godziesze Małe

Narodowe Święto NIepodległości

Drodzy Uczniowie !

Ze względu na pandemię nie możemy się spotkać w szkole i porozmawiać o wydarzeniach z 11 listopada 1918 roku, dlatego kieruję do Was kilka słów, aby przypomnieć Wam o tym dniu niezwykle ważnym dla każdego Polaka.

Wolności  nikt nam nie oddał, musieliśmy ją wywalczyć! Przetrwaliśmy, bo nasze przywiązanie do tradycji i kultury polskiej, mimo 123 lat zaborów, nie zginęło. Patronka naszej szkoły Maria Konopnicka pisała:

Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród.

Nie damy pogrześć  mowy,

Polski my naród, polski lud,

Królewski szczep piastowy

Pamiętajcie o tych słowach, dbajcie o to, by współcześnie posługiwać się pięknym językiem polskim. Nie zapominajcie o literaturze. To zawsze okno na świat. Mam nadzieję, że szkoła wspólnie z rodzicami rozbudzi w Was chęć poznawania świata poprzez obcowanie z książką.

Dzisiaj, niezwykle  ważny jest patriotyzm dnia codziennego przejawiający się m.in. w poszanowaniu symboli narodowych, pracowitości, dbałości o rozwój edukacyjny i  proekologiczne zachowania. Nie zapominajcie o tym ! Bądźcie takimi patriotami dnia codziennego!

Życzę Wam pełnego radości Święta Narodowego!

Bożena Czajka

Oś czasu

Początek roku to czas w którym musimy rozliczyć się w Urzędzie Skarbowym. Każdy podatnik ma możliwość przekazania 1% swojego podatku na Organizację Pożytku Publicznego. Ta kwota nie pozostanie w kieszeni podatnika bez względu czy przekażemy na OPP, czy do budżetu.

Poradnik jak przekazać część swojego podatku dla naszej szkoły poniżej. 


Aktualności    58    Czytaj dalej...

W imieniu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu chciałabym serdecznie zaprosić uczniów wraz z nauczycielami do udziału w kolejnej, choć nietypowej, Nocy Naukowców 2020, która odbędzie się w najbliższy piątek 27 listopada w godzinach 16:00-22:00.


Aktualności    331    Czytaj dalej...

Drodzy Uczniowie !

Ze względu na pandemię nie możemy się spotkać w szkole i porozmawiać o wydarzeniach z 11 listopada 1918 roku, dlatego kieruję do Was kilka słów, aby przypomnieć Wam o tym dniu niezwykle ważnym dla każdego Polaka.


Aktualności    383    Czytaj dalej...

Szkoła nasza w tym roku szkolnym wzięła udział w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła pamięta”. Każdego roku staramy się  upamiętniać ważne rocznice i wydarzenia historyczne naszej ojczyzny i naszego regionu. Podejmując takie działania, pragniemy zwrócić uwagę na historię małych ojczyzn oraz pamięć o lokalnych bohaterach.


Aktualności    394    Czytaj dalej...

 Trudny czas pandemii uniemożliwił uczniom uczczenie tego ważnego, państwowego święta w gronie społeczności szkolnej. Wychowawcy klas dołożyli jednak wszelkich starań, by rozbudzać i pielęgnować od najmłodszych lat miłość i szacunek do ojczyzny.


Aktualności    322    Czytaj dalej...

„CZYTAM Z KLASĄ – lekturki spod chmurki” - II edycja EKOlogiczna - Międzynarodowy projekt czytelniczy wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Projekt będą realizować uczniowie w ramach zajęć świetlicowych, pod opieką wychowawcy Magdaleny Kobyłki. Zdjęcia z realizacji kolejnych zadań będą prezentowane w zakładce STREFA PROJEKTÓW – Czytam, myślę, jestem.


Aktualności    414    Czytaj dalej...

Co prawda wakacje już za nam …  niemniej warto wspomnieć, że w wolnym, letnim czasie na polu artystycznym   nasi uczniowie nie próżnowali . W dziedzinie plastyki mamy niemałe sukcesy , o których warto wspomnieć!


Aktualności    352    Czytaj dalej...