PL 627611083; 627611949

 ks. Kordeckiego 8; 62-872 Godziesze Małe

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dnia 21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie. Język ojczysty jest nie tylko sposobem wyrażania osobistych myśli - to skarbnica naszej kultury i doświadczeń.

Powinniśmy szczególnie dbać o jego kultywowanie, wyrażające się właśnie przez dbałość o poprawność językową naszych wypowiedzi i tekstów pisanych (także tych krótszych, takich jak e-mail czy sms).
Dla uczczenia święta języka polskiego uczniowie klas I-III wzięli udział w grze literacko – językowej „Tropem słowa”. Przemieszczając się po szkole odszukiwali koperty i rozwiązywali zadania językowe w postaci rebusów, krzyżówek, zagadek ortograficznych, wykazali się umiejętnością korzystania ze słowników i wyszukiwania informacji z różnych źródeł. Zwieńczeniem zmagań uczniów było spotkanie z panią bibliotekarką i otrzymanie dyplomu. Również wychowankowie świetlicy zapoznali się z ideą tego święta, a grając w grę „ Narysowana historia” - poszerzali słownictwo i doskonalili umiejętność wypowiedzi.
Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły zatem w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że uczniowie uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem oraz dobrem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać - nie tylko od święta, ale i na co dzień.

Fotorelacja - kliknij!

Oś czasu

Na konferencji prasowej w dniu 9 kwietnia 2020 r. godz. 13:35 Premier RP ogłosił decyzję o przedłużeniu zamknięcia szkół. Zapowiedział również, że egzaminy odbędą się nie wcześniej niż w czerwcu. W czasie świąt zostańmy w domu.


Aktualności    225    Czytaj dalej...

Od 12 marca do 10 kwietnia 2020 r. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa

do 10 kwietnia 2020 r. kształcenie na odległość

Należy śledzić na bieżąco informacje w dzienniku elektronicznym. Przypominamy, że każdy uczeń od klasy V i wszyscy nauczyciele mają bezpłatny dostęp do pakietu Office365. Szczegóły na głównej stronie.


Aktualności    416    Czytaj dalej...

Początek roku to czas w którym musimy rozliczyć się w Urzędzie Skarbowym. Każdy podatnik ma możliwość przekazania 1% swojego podatku na Organizację Pożytku Publicznego. Ta kwota nie pozostanie w kieszeni podatnika bez względu czy przekażemy na OPP, czy do budżetu.

Poradnik jak przekazać część swojego podatku dla naszej szkoły poniżej. 


Aktualności    2193    Czytaj dalej...

Dnia 21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie. Język ojczysty jest nie tylko sposobem wyrażania osobistych myśli - to skarbnica naszej kultury i doświadczeń.


Aktualności    457    Czytaj dalej...

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.


Aktualności    426    Czytaj dalej...