PL 627611083; 627611949

 ks. Kordeckiego 8; 62-872 Godziesze Małe

Mikołajkowy wyjazd uczniów klas IV do Poznania.

13 grudnia 2019r. uczniowie klas IV odwiedzili stolicę Wielkopolski. Najpierw udaliśmy się do Bramy Poznania ICHOT - Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT na edukacyjną przygodę.

Uczestnicząc w warsztatach pt. "Świat pszczół" uczniowie poznali świat tych owadów, które są istotnym elementem otaczającej nas przyrody. Dzieci wykonywały proste doświadczenia, prace plastyczne i konstruktorskie. Następnie udaliśmy się na spacer po poznańskim rynku, poznaliśmy jego krótką historię i podziwialiśmy wystrój świąteczny. Kolejnym punktem programu było Rogalowe Muzeum. Mnóstwo frajdy sprawił uczniom wspólny wypiek Rogali Świętomarcińskich przy użyciu tradycyjnych narzędzi. Czwartoklasiści poznali również elementy poznańskiej gwary oraz obejrzeli multimedialną prezentację o historii i dumach Poznania. Najprzyjemniejszą częścią warsztatów była degustacja rogali. Kalorie spalaliśmy na jarmarku bożonarodzeniowym oddając się beztroskiej przedświątecznej zabawie :). Wyjazd należy zaliczyć do bardzo udanych i już nie możemy doczekać się kolejnego.

Załączone zdjęcia w podglądzie wiadomości (na głównej stronie) są niewidoczne. Wybierz kolejno w górnym Menu: Strefa wydarzeń - -> Aktualności - oś czasu

Oś czasu

Na konferencji prasowej w dniu 9 kwietnia 2020 r. godz. 13:35 Premier RP ogłosił decyzję o przedłużeniu zamknięcia szkół. Zapowiedział również, że egzaminy odbędą się nie wcześniej niż w czerwcu. W czasie świąt zostańmy w domu.


Aktualności    219    Czytaj dalej...

Od 12 marca do 10 kwietnia 2020 r. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa

do 10 kwietnia 2020 r. kształcenie na odległość

Należy śledzić na bieżąco informacje w dzienniku elektronicznym. Przypominamy, że każdy uczeń od klasy V i wszyscy nauczyciele mają bezpłatny dostęp do pakietu Office365. Szczegóły na głównej stronie.


Aktualności    407    Czytaj dalej...

Początek roku to czas w którym musimy rozliczyć się w Urzędzie Skarbowym. Każdy podatnik ma możliwość przekazania 1% swojego podatku na Organizację Pożytku Publicznego. Ta kwota nie pozostanie w kieszeni podatnika bez względu czy przekażemy na OPP, czy do budżetu.

Poradnik jak przekazać część swojego podatku dla naszej szkoły poniżej. 


Aktualności    2185    Czytaj dalej...

Dnia 21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie. Język ojczysty jest nie tylko sposobem wyrażania osobistych myśli - to skarbnica naszej kultury i doświadczeń.


Aktualności    447    Czytaj dalej...

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.


Aktualności    419    Czytaj dalej...