PL 627611083; 627611949

 ks. Kordeckiego 8; 62-872 Godziesze Małe

Narodowe czytanie 2019

We wrześniu nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie, nad którą patronat objęła Para Prezydencka.

Najpierw ósmoklasiści czytali fragmenty nowel w kaliskim ratuszu, dołączając do akcji koordynowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Asnyka w Kaliszu. W następnym etapie naszych działań wspólnie z zaproszonymi gośćmi czytaliśmy w świetlicy szkolnej fragmenty ośmiu polskich nowel. Utwory wybitnych polskich twórców prezentowali przedstawiciele lokalnych władz, przedstawiciele służb mundurowych, bibliotekarze, animatorzy kultury oraz nauczyciele, rodzice i uczniowie. Czytanie lektorów było wzbogacone prezentacją multimedialną dotyczącą pisarzy i ich dzieł. Spotkanie nie tylko uwrażliwiło uczniów na piękno rodzimej literatury, ale przede wszystkim skłoniło do refleksji nad nigdy nieprzemijającymi wartościami.

Fotorelacja w Galerii Foto (w Strefie mediów)

Oś czasu

Uczniowie naszej szkoły wspaniale sprawdzają się w nowej, bardzo trudnej dla nich sytuacji. Dbają o rozwój umysłowy i aktywność fizyczną, rozwijają swoje pasje i zainteresowania.


Aktualności    68    Czytaj dalej...

Święto to jest wspaniałą okazją, by mówić o problemach Ziemi, wskazywać właściwe sposoby postępowania i zaszczepiać miłość do Planety i przyrody, której jesteśmy częścią.


Aktualności    59    Czytaj dalej...

Na konferencji prasowej w dniu 9 kwietnia 2020 r. godz. 13:35 Premier RP ogłosił decyzję o przedłużeniu zamknięcia szkół. Zapowiedział również, że egzaminy odbędą się nie wcześniej niż w czerwcu. W czasie świąt zostańmy w domu.


Aktualności    272    Czytaj dalej...

Od 12 marca do 10 kwietnia 2020 r. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa

do 10 kwietnia 2020 r. kształcenie na odległość

Należy śledzić na bieżąco informacje w dzienniku elektronicznym. Przypominamy, że każdy uczeń od klasy V i wszyscy nauczyciele mają bezpłatny dostęp do pakietu Office365. Szczegóły na głównej stronie.


Aktualności    462    Czytaj dalej...

W środę 4 marca odwiedzili naszą szkołę prawdziwi górale ze Szczyrku. Ich zespół muzyczny „Góralska Hora” zaprezentował góralskie przyśpiewki i pieśni.


Aktualności    37    Czytaj dalej...