PL 627611083; 627611949

 ks. Kordeckiego 8; 62-872 Godziesze Małe

Narodowe czytanie 2019

We wrześniu nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie, nad którą patronat objęła Para Prezydencka.

Najpierw ósmoklasiści czytali fragmenty nowel w kaliskim ratuszu, dołączając do akcji koordynowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Asnyka w Kaliszu. W następnym etapie naszych działań wspólnie z zaproszonymi gośćmi czytaliśmy w świetlicy szkolnej fragmenty ośmiu polskich nowel. Utwory wybitnych polskich twórców prezentowali przedstawiciele lokalnych władz, przedstawiciele służb mundurowych, bibliotekarze, animatorzy kultury oraz nauczyciele, rodzice i uczniowie. Czytanie lektorów było wzbogacone prezentacją multimedialną dotyczącą pisarzy i ich dzieł. Spotkanie nie tylko uwrażliwiło uczniów na piękno rodzimej literatury, ale przede wszystkim skłoniło do refleksji nad nigdy nieprzemijającymi wartościami.

Fotorelacja w Galerii Foto (w Strefie mediów)

Oś czasu

Już po raz kolejny nasz szkoła aktywnie włączyła się w organizację Tygodnia Konstytucyjnego. Celem projektu jest zwrócenie uwagi uczniów  na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego.


Aktualności    34    Czytaj dalej...

W dniu 31 października odbył się naszej szkole apel wprowadzający społeczność szkolną w atmosferę zbliżającego się Święta Zmarłych. Prowadzące przypomniały znaczenie tego święta,  jego rodowód, historię. Wymienione zostały właściwe dla tego czasu  postawy. Jednocześnie zaapelowały o wzmożoną ostrożność i bezpieczeństwo.


Aktualności    30    Czytaj dalej...

Uczniowie klas I-III odwiedzili cmentarz parafialny w Godzieszach Wielkich i zapalili znicze na licznych grobach. Była to okazja by opowiedzieć o czasach przeszłych, wspomnieć ludzi, którzy zasłużyli się dla naszej miejscowości i szkoły.


Aktualności    98    Czytaj dalej...

W dniu 25 października odbył się programowy wyjazd uczniów klas 5-tych do Bramy Poznania. Brama Poznania opowiada o początkach państwa polskiego i wyspie katedralnej. Nie znajdzie tu muzealnych eksponatów. Przedstawia naszą historię w nowoczesny sposób, z wykorzystaniem multimediów i światła.


Aktualności    17    Czytaj dalej...