PL 627611083; 627611949

 ks. Kordeckiego 8; 62-872 Godziesze Wielkie

Dzień Edukacji Narodowej

15 października 2018 r. odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej.

Był to dzień szczególny –  święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, którzy szkoły prowadzą i nadzorują. Była to znakomita okazja, aby złożyć wszystkim nauczycielom podziękowania za przekazywaną wiedzę i trud włożony w kształtowanie serc i umysłów młodych ludzi.

Był to również wyjątkowy dzień dla pierwszoklasistów, którzy dołączyli do grona uczniów naszej szkoły. W obecności swoich rodziców i całej społeczności szkolnej uroczyście ślubowali, że będą „…godnie reprezentować szkołę i dbać o jej dobre imię…”. Po ślubowaniu pani dyrektor Bożena Czajka dokonała ceremonii pasowania uczniów symbolicznym ołówkiem i życzyła samych sukcesów w nauce.

Miłym akcentem uroczystości były występy uczniów klas I i III, którzy zaprezentowali się w wierszykach i piosenkach.

Całość była transmitowana przez Internet, dla tych osób, które z powodów zdrowotnych nie mogły przybyć osobiście do szkoły.

Fotofrlacja w Galerii

Oś czasu

Dokładnie o 11:11 w dniu 9 XI polscy uczniowie uroczyście odśpiewali 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Akcję pod nazwą „Rekord dla Niepodległej” zainicjowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.


Aktualności    62    Czytaj dalej...

Lekcję poświęconą wydarzeniom z XVII przedstawił gość z Gdańska z regimentu Królewicza Jana Kazimierza. Jarek Kryszling wraz z nauczycielką naszej szkoły Agnieszka Szymczak.


Aktualności    9    Czytaj dalej...