PL 627611083; 627611949

 ks. Kordeckiego 8; 62-872 Godziesze Małe

Dzień Edukacji Narodowej

15 października 2018 r. odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej.

Był to dzień szczególny –  święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, którzy szkoły prowadzą i nadzorują. Była to znakomita okazja, aby złożyć wszystkim nauczycielom podziękowania za przekazywaną wiedzę i trud włożony w kształtowanie serc i umysłów młodych ludzi.

Był to również wyjątkowy dzień dla pierwszoklasistów, którzy dołączyli do grona uczniów naszej szkoły. W obecności swoich rodziców i całej społeczności szkolnej uroczyście ślubowali, że będą „…godnie reprezentować szkołę i dbać o jej dobre imię…”. Po ślubowaniu pani dyrektor Bożena Czajka dokonała ceremonii pasowania uczniów symbolicznym ołówkiem i życzyła samych sukcesów w nauce.

Miłym akcentem uroczystości były występy uczniów klas I i III, którzy zaprezentowali się w wierszykach i piosenkach.

Całość była transmitowana przez Internet, dla tych osób, które z powodów zdrowotnych nie mogły przybyć osobiście do szkoły.

Fotofrlacja w Galerii

Oś czasu

9 grudnia 2018 roku w Godzieszach, już po raz trzeci, odbył się jarmark zorganizowany z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Organizatorami lokalnego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Przystanek Godziesze oraz Rada Rodziców Zespołu Szkół nr 1 w Godzieszach Wielkich.


Aktualności    198    Czytaj dalej...

Wyjazd był dla uczniów wspaniałym prezentem mikołajkowym. Zwiedzając fabrykę przenieśliśmy się w baśniowy świat dekoracji. Byliśmy świadkami  procesu formowania bombek, srebrzenia, lakierowania i dekorowania bombek. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których samodzielnie dekorowali bombki i tworzyli unikatowe, dziecięce dzieła sztuki.

{gallery}1812/Wyjazd_do_fabryki_babek{/gallery}


Aktualności    58    Czytaj dalej...

Szanowni Państwo,

Rodzice i Opiekunowie Uczniów VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum,

już wkrótce, za pośrednictwem dyrektorów szkół, dotrze do Państwa ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. To ważny dla Państwa moment. Zachęcam, aby wspólnie ze swoimi dziećmi – uczniami VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum – zapoznali się Państwo z treścią ulotki. Jestem przekonana, że zawarte w niej informacje będą pomocne. Zapewniam, że szkoły są gotowe na przyjęcie Państwa dzieci – posiadają odpowiednią liczbą sal dydaktycznych i utworzą większą liczbę klas.


Aktualności    122    Czytaj dalej...