PL 627611083; 627611949

 ks. Kordeckiego 8; 62-872 Godziesze Małe

Wielki Koncert Plenerowy Chórów i Orkiestr Dętych OSP

27 maja 2018 roku  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w organizowanym  przez Powiat Kaliski Wielkim Koncercie  Plenerowym Chórów  i Orkiestr Dętych OSP.

W koncercie wzięło udział 6 chórów kaliskich oraz 9 orkiestr dętych z terenu powiatu kaliskiego. Koncert odbył się  z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego i 110. rocznicy napisania „Roty”. Uroczystość poprzedzona była  uroczystą mszą świętą w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w intencji ojczyzny. Podczas wydarzenia aktorzy Teatru im. W. Bogusławskiego zaprezentowali   wiersze  Marii Konopnickiej. Olbrzymie emocje wywołała wśród uczniów  akcja bicia rekordu Polski we wspólnym śpiewaniu „Roty”.

Rota

 

Oś czasu

W imieniu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu chciałabym serdecznie zaprosić uczniów wraz z nauczycielami do udziału w kolejnej, choć nietypowej, Nocy Naukowców 2020, która odbędzie się w najbliższy piątek 27 listopada w godzinach 16:00-22:00.


Aktualności    212    Czytaj dalej...

Drodzy Uczniowie !

Ze względu na pandemię nie możemy się spotkać w szkole i porozmawiać o wydarzeniach z 11 listopada 1918 roku, dlatego kieruję do Was kilka słów, aby przypomnieć Wam o tym dniu niezwykle ważnym dla każdego Polaka.


Aktualności    270    Czytaj dalej...

Szkoła nasza w tym roku szkolnym wzięła udział w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła pamięta”. Każdego roku staramy się  upamiętniać ważne rocznice i wydarzenia historyczne naszej ojczyzny i naszego regionu. Podejmując takie działania, pragniemy zwrócić uwagę na historię małych ojczyzn oraz pamięć o lokalnych bohaterach.


Aktualności    289    Czytaj dalej...

 Trudny czas pandemii uniemożliwił uczniom uczczenie tego ważnego, państwowego święta w gronie społeczności szkolnej. Wychowawcy klas dołożyli jednak wszelkich starań, by rozbudzać i pielęgnować od najmłodszych lat miłość i szacunek do ojczyzny.


Aktualności    196    Czytaj dalej...

„CZYTAM Z KLASĄ – lekturki spod chmurki” - II edycja EKOlogiczna - Międzynarodowy projekt czytelniczy wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Projekt będą realizować uczniowie w ramach zajęć świetlicowych, pod opieką wychowawcy Magdaleny Kobyłki. Zdjęcia z realizacji kolejnych zadań będą prezentowane w zakładce STREFA PROJEKTÓW – Czytam, myślę, jestem.


Aktualności    317    Czytaj dalej...

Co prawda wakacje już za nam …  niemniej warto wspomnieć, że w wolnym, letnim czasie na polu artystycznym   nasi uczniowie nie próżnowali . W dziedzinie plastyki mamy niemałe sukcesy , o których warto wspomnieć!


Aktualności    263    Czytaj dalej...

W dniu 30 września odbył się w naszej szkole apel. Głównym celem spotkania było ogłoszenie wyników wyborów do Rady SU na rok szkolny 2020/2021.


Aktualności    327    Czytaj dalej...