PL 627611083; 627611949

 ks. Kordeckiego 8; 62-872 Godziesze Małe

Sukcesy młodych historyków

W dniu 14 listopada 2027 roku odbył się  II Gminny Konkurs Historyczny „Wokół Hymnu Narodowego i jego twórców”.

Konkurs adresowany był do uczniów IV – VI szkoły podstawowej, a organizatorem był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stobnie Siódmym. Główne jego cele to: rozbudzanie zainteresowania dziejami Polski, rozwijanie aktywności poznawczej uczniów, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich wśród uczniów, popularyzacja wiedzy na temat historii Hymnu Narodowego i osób z nim związanych, kształtowanie umiejętności samodzielnego korzystania z różnych źródeł. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIb: Małgorzata Harendarz, Kinga Juszczak i Piotr Jeżyk. Trzeba dodać, że nasi reprezentanci stanęli na wysokości zadania: Piotr Jeżyk zajął pierwsze miejsce, a Małgorzata Harendarz miejsce trzecie. Wszyscy prezentowali bardzo wysoki poziom przygotowania, nad którym merytoryczną opiekę sprawowały Pani Agnieszka Sitko i Pani Agata Gawełek.