Dzień Patronki - Marii Konopnickiej

17 czerwca 2022 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patronki - Marii Konopnickiej. Z tej okazji uczniowie klas IV-VIII przystąpili do realizacji projektu, którego głównym celem było  poszerzanie wiedzy o pisarce i jej twórczości oraz wzbogacenie wiedzy o Kaliszu i miejscach związanych z autorką.

Na początku wszystkie dzieci zostały podzielone na grupy i wykonywały zadania opracowane przez drużynę harcerską. Następnie klasy IV zaprezentowały pokaz mody inspirowany bohaterami utworów Konopnickiej, a także stworzyły komiks. Uczniowie klas V, korzystając ze swoich umiejętności informatycznych, przygotowali ciekawe prezentacje multimedialne. Szóstoklasiści oraz siódmoklasiści przystąpili zaś do zmagań w formie quizu poświęconego pisarce. Na koniec wystąpili ósmoklasiści, którzy zarecytowali wybrane wiersze Marii Konopnickiej. Zadania projektowe uświadomiły wszystkim uczniom, jak ważną postacią w polskiej literaturze jest nasza patronka, a także umożliwiły rozwijanie literackich pasji i zainteresowań.

Fotorelacja tutaj: