W tym miejscu kontynuowany jest projekt w zakresie rozwoju czytelnictwa „Czytam, myślę, jestem”. W jego realizację zostaną zaangażowani uczniowie klas 1 - 8. Działania będą podejmowane zgodnie z przygotowanym harmonogramem i dokumentowane tutaj, na stronie szkoły w postaci fotorelacji. Dokumentacja działań z poprzednich lat szkolnych znajduje się w archiwalnej wersji serwisu szkoły podstawowej pod tym linkiem - kliknij.

„CZYTAM Z KLASĄ – lekturki spod chmurki” - edycja III POZNAJEMY ZAWODY - Międzynarodowy projekt czytelniczy wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III

Czas trwania projektu:

od 1 października 2021 roku do 31 maja 2022 roku

Cele projektu

rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,

rozwijanie aktywności czytelniczej,

doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,

zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,

zgłębianie wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody,

wspieranie młodych ludzi w myśleniu o swojej karierze, jak o czymś, co się dynamicznie zmienia, jak o nie mającym końca procesie uczenia się i odkrywania siebie,

integracja zespołu klasowego,

współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.

PROJEKT SKŁADA SIĘ Z TRZECH MODUŁÓW:

I MODUŁ – Podróże małe i duże

II MODUŁ – Naukowy zawrót głowy

III MODUŁ - Na ratunek

Projekt jest realizowany niezależnie w klasie 2b i 3a. Uczniowie wykonują zadania projektowe w oparciu o różne, dostosowane do wieku lektury, stąd zdjęcia z realizacji zadań będą umieszczane w oddzielnych folderach.

Fotorelacja z realizacji I modułu PODRÓŻE MAŁE I DUŻE w klasie 2b.

Uczniowie wykonują zadania projektowe w oparciu o książkę Adama Bohdaja „Pilot i ja”.

Fotorelacja z realizacji I modułu PODRÓŻE MAŁE I DUŻE w klasie 3a.

Uczniowie wykonują zadania projektowe w oparciu o książkę Romana Pisarskiego „O psie który jeździł koleją”.